У Львові інспектор, який отримав 1 тис доларів хабаря, відбувся штрафом

logo


Ірина Труш

Редактор сайту

У Львові суд оштрафував головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно правових актів у м. Львові Управління з питань праці ГУ Держпраці у Львівській області, який отримав хабаря від підприємця у розмірі 1 тис доларів. 

Про йдеться у вироку  Галицького райсуду , який був оприлюднений у Єдиному державному реєстрі судових рішень 6 вересня, повідомляє 032.ua. 

Згідно з документом, 5 травня цього року інспектор обумовив з підприємця, передачу для нього хабара у розмірі 1 тис доларів США. 

7 травня інспектор зустрівся із підприємцем і отримав від неї 1 тис доларів, як і були домовлено між ними раніше. 

Кошти інспектор отримав за складання акту інспекційного відвідування фізичної особи, яка використовує найману працю, без зазначення в ньому виявленого під час проведення перевірки 5 травня порушення, передбаченого ст.24 Кодексу законів про працю України. 

Дії інспектора кваліфікували, як одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням службового становища.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненому кримінальному правопорушенні визнав у повному обсязі.  

У вчиненому щиро розкаївся та попросив суд його суворо не карати. 

Рішенням Галицького райсуду інспектора визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.368 КК України і призначено покарання у вигляді штрафу, що становить 25,5 тис гривень . Також його позбавили права займатись діяльністю чи обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих обов’язків в органах Державної влади України та органах місцевого самоврядування України впродовж двох років. 

Окрім цього суд ухвалив рішення повернути заставодавцю заставу у розмірі 105 тис 720 гривень, яку було внесено за інспектора. 

“Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано”, – зазначається у документі. 

Додамо, що максимальне покарання за вчинення кримінального правопорушення за ч.1 ст 368 КК України – це позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.