У Львові лікарі видалили 9-річному хлопчику частину язика, аби врятувати життя

logo


Хлопчика із надзвичайно рідкісною пухлиною прооперували хірурги дитячої лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.

Лікарям довелося видалити частину язика, де утворилася пухлина, яка спершу заважала б дитині говорити, потім – їсти і зрештою – дихати.

“9-річний Єгор Полуектов родом із Запорізької області. Вже понад два роки як його рідне місто Мелітополь – окуповане, а Єгор із родиною мешкає у Львові. Нещодавно хлопчик помітив, щойого язик напухнув. У місці набряку мама намацала “горошинку” та повела сина до спеціалістів лікарні святого Миколая”, – розповіли у пресслужбі Львівської міської ради.

Під час УЗД обстеження медики виявили на язиці Єгора сантиметрову пухлину. Утворення – вкрай рідкісне. Оперувати дитину потрібнобуло якнайшвидше, адже пухлина росла. Спершу вона заважала б Єгору говорити, потім – їсти і зрештою – дихати.

хлопчикФото: Львівськаміська рада

Аби вирізати новоутвір, хірурги мусили виконати резекцію, тобто часткове видалення, і самого язика. Але наскільки велику частину доведеться забирати і як це позначиться на якості життя Єгора, залежало від того, яка ж це пухлина: доброякісна чи злоякісна.

“Просто під час операції ми виконали експрес-біопсію пухлини Єгора. Взяли шматочок утворення, віддали його на гістологічне дослідження і вже через 15 хвилин знали – це міома! Тобтодоброякісне утворення м’язевої тканини язика”, – розповідає Олександр Калінчук, хірург, медичний директор лікарні святого Миколая.

Під час оперативного втручання медики видалили пухлину, а з нею довелося вирізати і 20% язика хлопчика. А якби пухлина була злоякісною, видаляти довелося б аж половину органу. Операція тривала півтори години і минула успішно.

“Тепер Єгор повністю здоровий. Якийсь час він не зможе так добре говорити як до операції, але за пів рокуйого мовлення має повністю відновитися”, – йдеться в повідомленні.

У Київському зоопарку знайшли прихисток екзотичні птахи Нанду, врятовані з постраждалих територій Сумщини

Коментарі