У Львові лучники-юніори борються за путівки на Кубок Європи

logo


Львів приймає національну першість зі стрільби із лука середі юніорів. На рубіж виходять учасники до 20 років.

Атлети визначають найуміліших у ефектному олімпійському раунді. У кожному сеті випускають по 3 стріли і можуть заробити максимум 2 очки. Далі пробивається той лучник, який першим заробить 6 пунктів. Учасник Володимир Артемович розповідає: «Насправді, серце дуже б’ється. Ти відчуваєш цю напругу. І якщо себе на заспокоїш, то промажеш, не попадеш в ціль. Тому треба заспокоїтись максимально. Хочеться десь вивільнити ці емоції. Але не бажано, бо втрачаєш контроль».

Якщо рахунок 6:6, дуель стає ще запеклішою. Для опонентів влаштовують перестрілку. Допомагає підтримка наставників. Лучниця Юлія Коваленко каже: «Я перемогла у перестрілці завдяки тренеру і колегам, які підбадьорювали. Тренер радив перечекати вітер. Я так і зробила».

На цих стартах змагаються за перепустки на Кубок Європи, який, у свою чергу, стане відбором на першість світу. Амбіції потрапити на ці міжнародні форуми має і чемпіонка Європи серед юніорів Євгенія Чибісова. Попри це, зізнається: «Я спорт не дуже люблю. Мене сюди насильно запхали. Воно так і виходить, що коли людині нічого втрачати, або їй це не подобається, або просто вона не знає, що тут робить, то їй все вдається. Зазвичай я ставила усі свої рекорди, коли не напружувалася, не стріляла на якийсь суперрезультат».

Зливу стріл випускають більше сотні лучників. Гостям міста ще й слід адаптуватися до примх львівської погоди. Євгенія Чибісова сміється: «Я тут по татуюваннях навіть загоріла. Виснажливо, дуже спекотно. А перед цим було дуже прохолодно, стріляли з кавою під рукою. Погода змінюється кожен день».

Головний суддя чемпіонату України Віктор Михайленко розповідає: «30 червня у Львові стартує тренувальний збір перед Кубком Європи. Ми залишимо 5 хлопців і 5 дівчат. Але на змагання поїдуть не 10, а 8 спортсменів».

На чемпіонаті України уже встигли визначити найвлучніших у змішаній команді. Переміг у цій дисципліні львівський колектив.