У Львові медики поставили на ноги чоловіка, що майже 10 років не міг ходити

logo


У Львові прооперували 57-річного чоловіка, який кілька років ходив навприсядки через закам’яніли колінні суглоби. Про це повідомляє Перше територіальне медичне об’єднання міста Львова на своїй сторінці у Facebook.

За даними медиків, через хворобу ноги у 57-річного Ігоря зігнулися під кутом 90-градусів. Оскільки він фізичного більше не міг стояти, Ігор опустився наприсядки і лише так пересувався. Випрямив ноги чоловік лише після двох надскладних операцій і нині він вчиться заново ходити.

Історія Ігоря дуже незвична. Десять років тому він переїхав зі Львова до села та оселився на горищі батьківської хати.

Реклама партнерів

«Горище було невисоким, тому під час ходьби доводилося підгинати ноги, а ще – холодним. Після першої ж зими у невисокому та прохолодному приміщенні Ігор помітив проблеми із ходьбою: аби розрівняти ноги, йому уже доводилося докладати зусиль.

Симптоми, які минули з потеплінням, повернулися із першими прохолодними ночами. За наступну зиму ноги чоловіка зігнулися під кутом 90-градусів і він більше нічого не міг з цим зробити», – йдеться у повідомленні.

За даними медиків, увесь цей час хвороба прогресувала, у нього утворилися контрактури обох кульшових суглобів, колінних, м’язів та сухожиль. Простими словами – вони «закам’яніли» і пересуватися Ігор міг уже лише на колінах.

Два роки тому Ігоря у такому стані забрав до Львова брат, ще кілька місяців він шукав лікарів, які б змогли допомогти чоловіку. Зрештою звернувся до хірургів 8-ї лікарні Першого ТМО Львова.

Аби поставити чоловіка на ноги довелося оперувати обидві ноги. Однак через складність ситуації працювати лікарям довелося уже не з м’язами та сухожилками, які були скороченими, а з кістками. Їх на обох ногах розрізали і фіксували імплантати в положенні, який відповідає природньому станові. Першу операцію на правій нозі Ігореві виконали одразу, другу – на лівій місяць тому.

Усе минуло успішно. І хоча чоловік ще не бігає, але вперше за останні роки він робить кроки на випрямлені ноги. Після реабілітації, чоловік зможе знову нормально ходити.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.