У Львові міська рада начхала на десятки петицій львів’ян

logo


Відповідно до статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» особливою формою колективного звернення громадян до органу місцевого самоврядування є електронна петиція. Але складається враження, що міська влада утруднює львів’янам можливість скористатится цим своїм законним правом.

Про це пише Leopolis.news

На офіційному сайті Львівської міської ради у розділі «Публічна інформація» є інструкції по електронних сервісах. Кожен бажаючий може детально ознайомитися з порядком подання петиції. Написано дійсно доступно і зрозуміло. 

Але коли мешканець міста захоче реалізувати це своє право на подання петиції клікнувши у розділі «Звернення громадян» на спеціальну кнопку «Петиції online», то його відразу відлякає грізний напис, що з’являється на екрані комп’ютер чи смартфона.

Після такого звичайний користувач, який не розуміється на комп’ютерній грамоті, з переляку вже не захоче заходити на цю сторінку, а перейде на більш безпечніші і цікавіші сайти. Але якщо продовжити роботу і мати трохи терпіння, то все-таки вдається зайти на сайт електронних петицій. Єдина система місцевих петицій (e-dem.ua)

У лютому мине п’ять років відколи львів’яни мають змогу подавати петиції. Люди часом ініціюють дивацькі проєкти. Просять звільнити з посад чиновників чи встановити пам’ятники, щось відремонтувати. Багато петицій стосується сфери перевезень міським комунальним транспортом. Звичайно, що багато петицій не отримують підтримки мешканців Львова. Не пройшли петиції «Дозволити двосторонній рух вулицею Клепарівською», «Сворити кладовище для домашніх тварин», «Заборонити вивчення російської мови в школах Львова», «Назвати одну з вулиць іменем Бориса Нємцова», «Про заборону приносити штучні пластикові квіти на кладовища», «Перевірка на поліграфі чиновників та депутатів ЛМР» тощо.

Станом на ранок 13 січня ц.р. триває збір підписів під 23 петиціями. Відповідно до «Положення про електронні петиції у м. Львові», що затверджено ухвалою сесії ЛМР № 5471 від 19 вересня 2019 року, громадянам дається 60 днів, щоб зібрати необхідних 500 підписів (колись треба було зібрати 1000 підписів).

У разі набрання електронною петицією необхідної кількості голосів, вона виноситься на розгляд Львівської міської ради, через підготовку проєкту ухвали про розгляд електронної петиції та включення його до порядку денного найближчого або наступного за ним чергового пленарного засідання міської ради. Управління «Секретаріат ради» впродовж 5 робочих днів після набрання необхідної кількості голосів на підтримку електронної петиції готує проєкт ухвали про розгляд електронної петиції та оприлюднює його.

Але є немало й таких петицій, які є важливими для львів’ян, однак міська влада не поспішає їх розглядати. Востаннє на сесії Львівської міської ради розгляд петицій і голосування щодо їх підтримки відбулись ще на початку вересня минулого року. І досі на розгляді перебуває майже 20 петицій, що набрали необхідну кількість підписів і мали б отримати відповідь. «Найстаршою» з них є петиція про заміну перевізника на маршруті номер 11. Мешканці Львова почали збирати підписи під нею ще 31 липня 2019 року. Оприлюднення відповіді на неї мало бути не пізніше 30 жовтня 2019 р. Але й досі немає. Не отримано відповіді на петиції «Негайно розпочати будівництво у Львові муніципального притулку для безпритульних тварин», «Провести перевірку дотримання норм забудови та законності будівництва будинків К4, К5 за адресою вул. Володимира Великого 10 (ЖК Америка)», «Дозвіл партнерських родів у м.Львів» та інші.

Необхідно підкреслити, що й багато важливих з погляду львів’ян петицій не підтримуються депутатами Львівської міської ради. Так, до прикладу, народні обранці «зарубали» заборону вирубки живих дерев у Винниківському лісопарку та заборону розробки, прийняття та впровадження детальних планів території в місті Львові до часу розробки нової редакції Генерального плану Львова, не підтримали ліквідацію парковок біля «Гранд готелю» та готелю «Львів».