У Львові модернізували найбільшу котельню «Залізничнетеплоенерго»

logo


Витрати задля економії. Три найсучасніші котли з усім устаткуванням встановили у котельні, що розташована на вул. Петлюри, 4а у Львові. На модернізацію витратили понад 30 млн грн. Усе для того, щоб споживачі теплоенергії, а це майже 30 тисяч місцевих мешканців, отримували послуги за будь-яких умов. Крім того, нове обладнання дозволить зекономити значні кошти, які використають на збільшення зарплат працівникам підприємства.

Працівники ЛКП «Залізничнетеплоенерго» працюють із новим обладнанням, яке встановили цьогоріч. Тепер у підприємства є три сучасні котли з усім необхідним устаткуванням.

«Роботи, звичайно, були досить складні і трудозатратні. Демонтаж зайняв багато людиногодин. Було демонтовано 200 м3 цегляної кладки, біля 100 т металобрухту», — розповідає в. о. директора ЛКП «Залізничнетеплоенерго» Віталій Камінський.

Фото прес-служби ЛМР

Задоволені оновленням і працівники котельні, адже відтепер виконуватимуть менше небезпечної роботи.

«Колись ми брали і запалювали котел факелом. Обмокували в солярці і запалювали його. Так колись ми розпалювали котел. А зараз новий котел та автоматична програма робить це автоматично», — пояснює оператор котельні Володимир Кутний.

Нове обладнання разом із установкою обійшлося у понад 30 млн грн. Майже половину витратили із міського бюджету, решту — оплатило ЛКП «Залізничнетеплоенерго».

«Раз у 50 років котли треба міняти. Тому що вони морально вже застаріли. Тим більше, самі цифри, а це 10% економії газу, це є дуже багато. І це є ті кошти, які можна інвестувати в людей і платити людям нормальну заробітну платню», — розповідає міський голова Львова Андрій Садовий.

Працівникам залишилося підключити останній з трьох придбаних котлів. Тоді підприємство в час морозів подаватиме достатньо тепла для 30 тис. споживачів.

«Ну, це одна з найбільших котелень цього підприємства. Вона забезпечує в нас 79 житлових будинків і 9 установ бюджетної сфери», — каже директор міського департаменту житлового господарства Олександр Одинець.

Окрім котельні на вул. Петлюри у 2020 році на модернізацію котелень витратять 60 млн грн.