У Львові на Forum West експерти розповіли про зміни в податковому законодавстві

logo


У Львові 9-ий рік поспіль Forum West збирає представників бізнесу, аби поговорити про важливі зміни у податковому законодавстві. Цьогоріч це 150 учасників, серед яких – фінансові директори та головні бухгалтери провідних компаній різних галузей.

«Період такого великого «провалу», здається, вже минув. Бізнес вже починає якось оптимістичніше виглядати. Якщо б не було війни на Сході і виборів, ситуація однозначно була би кращою. Ці два фактори дуже негативно впливають. Тому важливо, скажемо так, створити позитив. І те, що багато людей – це добре», – пояснив керуючий партнер HD Partners, організатор Володимир Глащенков.

Інновацій в податковому законодавстві, кажуть експерти, з 1 січня – небагато. Акцентували увагу на Законі про господарські товариства та товариства з додатковою відповідальністю. Відтепер призначений керівник товариства вважатиметься посадовою особою. Така зміна посилить відповідальність керівника підприємства та чіткіше врегулює взаємовідносини між учасниками товариства.

«У керівника на сьогодні визначаються певні його зобов’язання щодо, наприклад, відшкодування збитків, які буде завдано його діями, наприклад, шляхом укладання договору зі зацікавленою особою – наприклад, з його дружиною. І наслідки цього договору будуть шкодити інтересам товариства. І товариство має право зажадати відшкодування збитків», – пояснив старший юрисконсульт «БЕЙКЕР ТІЛЛІ Україна» Олександр Корх.

Ще однією суттєвою зміною на користь бізнесу є продовження термінів оскарження рішень податкових органів.

«Терміни збільшать. Зокрема, обчислення їх із десяти календарних днів на десять робочих днів. Також платники отримали можливість подати заперечення на акт податкової перевірки протягом 10 робочих днів замість попередніх п’яти робочих днів. Це дасть можливість більш аргументовано підготувати і надати, в тому числі й первинні документи, на обґрунтування своєї позиції», – пояснила менеджерка з податків і зборів «БЕЙКЕР ТІЛЛІ Україна» Ірина Панфілова.

Ще одна зміна, яку обговорили на форумі, – визначення більш детального терміну виплати дивідендів. Якщо раніше їх регулювали за результатами річної діяльності, то тепер цю частину прибутку можуть виплачувати за будь-який період, що є кратним кварталу, якщо інший порядок не передбачено у статуті фірми.