У Львові на площі Галицькій призупинили реконструкцію фонтана «Кульбаба»

logo


МІСТО

Залишилось встановити та налаштувати насоси, покласти плитку і гідроізоляцію

Фото: Galnet

У Львові призупинили реконструкцію площі Галицької та фонтана «Кульбаба». У коментарі Galnet виконроб Богдан Дзюбинський розповів, які роботи залишилось виконати з сухим фонтаном.

Фонтан цього року не запрацює, тому що воду не будемо запускати через морози. Кабелі, водогони та електромережі для фонтана уже проклали. Залишилось встановити та налаштувати насоси, які будуть давати тиск живлення води у водограї. Також потрібно покласти плитку та гідроізоляцію. Це робитимемо в лютому, якщо дозволить погода.

Раніше Galnet розповідав, що реконструкцію фонтану «Кульбаба» на площі Галицькій у Львові завершать цьогоріч.

Напередодні, 14 грудня, у ЛМР повідомили, що площу Галицьку замостили гранітною плиткою та бруківкою на 70%, решту вуличних робіт призупинили.

Нагадаємо, на початку червня 2019 року у Львові розпочали реконструкцію фонтану «Кульбаба», проте під час ремонтних робіт на місці колишнього водограю виявили мури давнього храму. 

За історичними даними, це був костел Воздвиження Чесного Хреста, який побудували у середині ХVI століття. На початку XIX століття його розібрала австрійська влада. Зберігся лише фундамент споруди.

Сам фонтан «Кульбаба» не підлягав реставрації, тому його передали у музей «Територія терору» для експонування. На тому його місці облаштовують новий сухий фонтан, піднятий на 40 сантиметрів угору, а виявлені археологічні знахідки ознакують у мощенні та встановлять мініатюрний макет храму з інформацією про нього. Як виглядатиме фонтан після реконструкції можна побачити ТУТ.

Чому затягнулася реконструкція на площі Галицькій у Львові, читайте за посиланням.

Додамо, вартість робіт – 4,5 мільйони гривень. Виконавець – підрядна організація ПП «Патронат». 

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.