У Львові над Ратушею замайорів шестиметровий синьо-жовтий стяг

logo


У Львові відзначили 27-му річницю підняття національного прапора над Ратушею. Урочистості розпочалися у сесійній залі міської ради, як і 1990 року. Почесними учасниками засідання були депутати першого скликання міськради, передає кореспондентка “5 каналу”. 

За темою

>
Паперові монети, унікальний прапор, печатки УНР: у Києві відкрилась диво-виставка

Як піднімали синьо-жовтий стяг у Львові, пригадує екс-депутат міської ради Андрій Гречило. Він каже, що тоді на сесії ухвалили Положення про застосування українського прапора разом із прапором радянського союзу. Головним завданням було законодавчо змінити державні символи СРСР на символи незалежної України, і зробити це у такий спосіб, щоб рішення не могла опротестувати прокуратура.

“Щоб обійти чинне радянське законодавство, у нас в ухвалі було запропоновано використовувати національну символіку разом з чинною радянською. Головна мета, яка ставилася, – щоб тодішня прокуратура не опротестувала рішення. Вони саме чекали, яке рішення ми приймемо. У нас усе було вчинено у рамках чинного законодавства і не було підстав опротестовувати”, – згадує Андрій Гречило.

З того часу минуло 27 років. У міськраді цього дня святкова сесія. За столами – депутати першого скликання. 1990 року вони проголосували за підняття національного прапора над львівською ратушею. Сьогодні ж його урочисто заносять до зали. Шестиметровий синьо-жовтий стяг знову урочисто замайорів над львівською ратушею.

Львів прапор

5 канал

Львів прапор

5 канал

За підняттям національного символу на площі Ринок спостерігали сотні львів’ян та туристів.

Нагадаємо, 27 січня Україна відзначає річницю затвердження синьо-жовтого стягу як державного прапора.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, “5 канал”