У Львові назвали адреси, де не варто купувати квартири і де хочуть знести багатоповерхівку

logo


Гелена Пайонкевич, директор юридичного департаменту Львівської міської ради застерігає львів’ян від купівлі квартир за адресами вул. Антонича-Майданна; вул. Шевченка, 418; вул. Тернопільська, 42.Фото: curata.com

Фото: curata.com

За словами Гелени Пайонкевич, ці будівництва ведуться без документів на землекористування, без відповідних наданих умов та обмежень, інших дозвільних документів, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

«Хочемо застерегти громадян у придбанні квартир на трьох об’єктах на вул. Антонича-Майданній; вул. Шевченка, 418; вул. Тернопільській, 42. Будівництво здійснює ПрАТ «Ірокс» без жодних дозвільних документів.

Найбільш кричущий об’єкт на вул. Тернопільській, 42. Компанія «Ірокс» здійснює будівництво без жодного документу на проведення будівельних робіт. Ці факти встановлені державною архітектурно-будівельною інспекцією у Львівській області, встановлені Львівською міською інспекцією. Згідно цих фактів були винесені приписи про зупинення будівельних робіт. Однак, компанія ці приписи проігнорувала. Наступним її кроком було звернення до суду. Судовим рішенням зупинено виконання приписів. Станом на сьогодні будівництво триває.

Аналогічна ситуація з об’єктом на вул. Шевченка, 418 і на вул. Антонича-Майданна. На цих земельних ділянках компанія «Ірокс» здійснила будівництво. Ці об’єкти були введені в експлуатацію інспекцією ДБК у Львівській області на виконання, знову ж таки, рішення суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІТ-БУМ І КОПІЙЧАНІ «ПАНЕЛЬКИ». ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ЦІНАМИ НА ЖИТЛО У ЛЬВОВІ

Тобто, ми бачимо факт, що представники ПрАТ «Ірокс» не звертаються до міської ради за оформленням документів на земельні ділянки. Станом на сьогодні, я з впевненістю заявляю, що проектної документації і відповідності цієї документації вимогам законодавства Державних будівельних норм не бачив жоден контролюючий орган.

Люди, які придбають житло у цих будинках, не мають змоги оформити право власності на житло, тому змушені звертатися до суду. Тому ми застерігаємо людей від придбання там квартир. Ціни у них відносно дешевші. Здешевлення пов’язане з тим, що компанія не сплачує орендну плату – внески на розвиток соціальної інфраструктури», – розповіла Гелена Пайонкевич.

За її словами, по усіх об’єктах ПрАТ «Ірокс» є відкриті кримінальні провадження в судах. Зокрема, по будівництву на вул. Тернопільська, 42 готується позов про знесення об’єкту.

«Звернення про знесення об’єкту здійснюються, коли незаконне будівництво проводиться на земельній ділянці, що є в комунальній власності», – додала Гелена Пайонкевич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЛЬВОВІ АНУЛЮВАЛИ ДОЗВОЛИ НА БУДІВНИЦТВО ДВОХ БАГАТОПОВЕРХІВОК

Директор департаменту містобудування Львівської міської ради Сергій Коровайник уточнив: «Основне застереження – це, звичайно, оформлення земельних ділянок. У ПрАТ «Ірокс» не має ніяких дозвільних документів на землю, згідно з чинним законодавством. Кодекс визначає право на земельну ділянку з моменту реєстрації цих прав. У випадку ПрАТ «Ірокс», ніяких таких документів подано не було. Ми застерігаємо вас від купівлі житла будинках ПрАТ «Ірокс», оскільки будівництво здійснюється поза межами законодавства.

З нашого боку управління архітектури та урбаністики не видавало містобудівних умов та обмежень. А процес видачі містобудівних умов та обмежень на сьогодні є публічним, ми це робимо на засіданнях виконавчого комітету і будь-хто може звернутися до виконкому і бути присутнім на процесі видачі цих документів».

Редакції «Твого міста» наразі не вдалось отримати коментар забудовника щодо цієї ситуації.