У Львові не обрали керівника обласного перинатального центру

logo
182254_u_lvovi_ne_obrali_kerivnika_oblasnogo_per.jpeg


Засідання комісії перенесли на 25 квітня, а на кінець місяця анонсували відкриття самого центру.

Комісія обласної ради з другої спроби не обрала керівника Львівського перинатального центру. Комісія засідала протягом години, після чого заступник голови ЛОР Володимир Гірняк повідомив, що члени комісії вирішили перенести обрання керівника перинатального центру на 25 квітня, оскільки за законом завершити конкурс на посаду керівників усіх обласних медзакладів мають до 29 квітня. Відтак п’ятеро членів комісії проголосували за перенесення засідання, а четверо — утримались.

Натомість особи, які назвали себе членами трудового колективу, просили пояснити причину, чому керівника медзакладу не можна було обрати сьогодні, та висловили підтримку одній із кандидаток — Ірині Біль, котра є завідувачкою відділення перинатального центру. Крім цього, представники громадськості, які представились як учасники АТО, вимагали розпустити комісію, якщо та не в змозі обрати очільника перинатального центру. 

«Ви чотири роки обіцяєте відкрити перинатальний центр, а ми не маємо роботи», «Що вам заважає обрати керівника сьогодні?», «Нашим жінкам немає де народжувати, а нам – де працювати», — виступили з обурливми вигуками представники колективу та громадськості.

Володимир Гірняк зазначив, що сьогодні особисто не був готовий прийняти рішення, оскільки він не підтримує жодну кандидатку. Втім, і представники трудового колективу також проголосували за перенесення рішення.

«До мене прийшли представники трудового колективу, попросили підтримати кандидатку Біль, бо вони її висунули. Я їм сказав, що не можу, бо ми обиратимемо найкращого представника. Ми приймаємо рішення публічно, але під тиском приймати його не будемо», — додав Гірняк

Працівники центру заперечили, що приходили до заступника очільника ЛОР із таким проханням, та попросили назвати, хто саме звертався до Володимира Гірняка. Той натомість уточнив, що рішення прийняли в межах чинного законодавства і до 29 квітня комісія має право розглядати кандидатури.

Крім цього, Володимир Гірняк уточнив, що наприкінці квітня відкриють сам перинатальний центр, однак до цієї дати не зможуть обрати керівника медзакладу, оскільки кандидатуру, яку рекомендує комісія, мають затвердити на пленарному засіданні облради.

Нагадаємо, на посаду Львівського перинатального центру претендують троє кандидаток: Ірина Біль, яку підтримує колектив, Дзвенислава Москвяк-Лесняк, яка працює лікаркою міського комунального клінічного пологового будинку №1 у Львові, та Марія Малачинська — директорка Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення.


А поділитися?