У Львові облаштовують найдовшу у місті велодоріжку

logo


У Львові вже облаштовано більше ста кілометрів велодоріжок і це ще не межа. Впродовж двох наступних років їх протяжність мають збільшити вдвічі. Зараз активно облаштовують велодоріжки на вулиці Княгині Ольги та вздовж проспекту Чорновола. Роботи почалися на початку травня.

Цього року міські депутати виділили лише трохи більше 5 мільйонів гривень на облаштування велодоріжки. Попри те, що вартість цілого проекту, ‒ 36 мільйонів, адже у нього входить не лише будівництво велосипедного шляху.

«Цей проект є, я би сказала, найсучаснішої велодоріжки, яка є в місті Львові. Тут передбачено і освітлення, також ви бачите пішохідні переходи, враховуючи інтереси маломобільних груп людей, і тактильна плитка, і також облаштування велодоріжки з якісного асфальту, розмітка», ‒ розповіла директорка міського департаменту житлового господарства Ірина Маруняк.

Тротуари облаштували тактильною плиткою, для того, аби людям із вадами зору було зручно пересуватися.

Зараз на відрізку проспекту Чорновола працює три бригади робітників. Роботу на 5 мільйонів гривень вони мають завершити за два тижні. А далі призупинять, якщо депутати не профінансують додатково. А тим часом у місті працюють над велодоріжками на Княгині Ольги та на вулиці Сихівській.

«Є ідея продовжити велодоріжку по вулиці Стрийській, це важливо, зробити велодоріжку на вулиці Сяйво, тому що цей район ‒ Левандівка практично немає велодоріжок. Це найближчим часом, а так на всіх магістральних вулицях вони прокладені», ‒ розповів керівник ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олег Шмід.

Загалом до 2020 року у місті має вже бути облаштовано 268 кілометрів велодоріжок.