У Львові облаштували перинатальний центр у підвалі

logo


Пологи під землею. У підвальному приміщенні Львівського обласного перинатального центру облаштували пологовий зал, операційну та палати. Все для того, щоб маленькі українці змогли з’являтися на світ у безпечних умовах. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

За його словами, доповномасштабної війни підвальне приміщення використовували виключно для побутових потреб. Більше не дозволяла навіть висота стелі – 1,5 метра. Щоб реконструювати укриття, його заглибили на понад метр. Під час робіт вивезли майже 125 вантажівок землі. Замінили каналізацію, пожежну систему, систему вентиляції, провели інтернет.

“Тут маємо можливість прийняти пологи, надати допомогу передчасно народженим дітям. Є всі кисневі точки, можливості для ШВЛ, щоб дитина дихала, і отрималажиттєво необхідну допомогу. Ми приймаємо всіх передчасно народжених не лише зі Львівщини, а й з усієї України”, – зазначила директорка Львівського обласного перинатального центру Марія Малачинська.

У випадку повітряної загрози кожен підрозділ медичної установи може продовжити свою роботу в цьому укритті. Приміщення розраховане на 30 породіль.

Для подвійного захисту на випадокзнеструмлення в укритті встановили потужний генератор, який вмикається за декілька секунд. А також системи Tesla Powerwall 2.0, які центр отримав у межах благодійного проєкту.

Гроші на створення укриття надійшли із різних джерел. 2 мільйони гривень з аукціону, який провів Благодійний фонд Козицького. З обласного бюджету на проєкт передбачили 6 млн гривень. Частину фінансування забезпечили благодійники, а також сам перинатальний заклад.

Довідка

Львівськийперинатальний центр – це спеціалізована медична установа, яка надає комплексні медичні послуги на етапі підготовки до вагітності, ведення вагітності, пологів, виходжування новонароджених з масою тіла від 500 г та супроводу дітей до повноліття.

Впродовж двох останніх років Львівський перинатальний центр є першим в Україні за кількістю наданої медичної допомоги при пологах.

У 2023 році в Центрі народилося 4670 дітей. Найменші діти, яких у 2023 році вдалося виходити і успішно виписатидодому, мали масу тіла при народженні лише 550 г і 580 г.

Фото Facebook/Максим Козицький

Зверніть увагу, раніше HUBZ писав, що на Дніпропетровщині створили лікарню під землею.

Ми любимо тексти без помилок. Але часом вони трапляються. Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.