У Львові обласні чиновники хочуть об’єднати фтизіатричну і шкірно-венерологічну служби

logo


Очільники медичної галузі Львівщини взялись її оптимізувати. У рамках реформи мають об’єднати два шкірвендиспансери в один та створити єдиний обласний протитуберкульозний диспансер. Медичний персонал обіцяють не звільняти, лише вивільнять приміщення.

Це обласний шкірно-венерологічний диспансер на вул. Коновальця, 1. Заклад уже невдовзі можуть розширити. Хочуть приєднати таку ж комунальну установу обласної ради – диспансер №2, що на вул. Замарстинівській.

«Якщо ми будемо одні, збережеться вся структура, за винятком стаціонару, який віддадуть іншому медичному закладу, а всі працівники поліклінічного відділення, працівники лабораторій залишаються, це буде просто одна структура», – розповів головний лікар обласного шкірвендиспансеру Ярослав Вісьтак.

Відтак три з чотирьох приміщень будуть й надалі за диспансером. А четвертий, де зараз стаціонар, на вул. Кордуби, 4а, віддадуть обласній лікарні відновного лікування.

Таку ж реорганізацію планують і в фтизіатрії. Протитуберкульозний диспансер має в місті чотири приміщення: на вул. Личаківській, Лемківській, Устияновича та в Брюховичах. Заклад хочуть приєднати до лікарні позалегеневого туберкульозу, що на вул. Бой-Желенського, 5 і переназвати. Однак ані пацієнти, ані персонал не в захваті.

«Мені сюди набагато ближче, так як я з Рудного, і тут близько маршрутки», – розповіла пацієнтка Уляна.

«Ми туди не зможемо перевести наших діток, тому що наші діти в більшості є здоровими і ми займаємося їхньою профілактикою, а послати їх в зону, де є повністю локалізований весь туберкульоз з відкритими його формами, і не тільки легеневими, – це буде трошки жорстоко для наших дітей», – додав дитячий лікар-фтизіатр протитуберкульозного диспансеру Мар’яна Давидів.

На вул. Бой-Желенського працює чотириповерховий комунальний заклад, поруч ще нова двоповерхова споруда. Саме тут мають вмістити вже об’єднаний обласний протитуберкульозний диспансер.

«На даний час будинок в експлуатацію не введений і якихось чітких вказівок ми не маємо по переводу наших пацієнтів в цей будинок», – розповів завідувач відділення позалегеневих форм туберкульозу Сергій Матлашевський.

У такий спосіб, запевняють у департаменті охорони здоров’я, хочуть зекономити на енергоносіях.

«Якщо вдасться виселити людей з цих приміщень, то річна економія буде більше ніж 1,5 млн грн», – зазначив директор департаменту охорони здоров’я Богдан Чечотка.

Звільнені приміщення – це ласі шматки нерухомості. Чи облаштують після них знову медичні заклади, вирішуватиме департамент. Майно ж залишається у власності обласної ради. Однак депутати можуть проголосувати і використати їх по-іншому.

«Перший варіант – це надання в оренду на конкурсних засадах, як і будь-які інші приміщення, відповідно для того, щоб поповнювати кошти загального обласного бюджету. Або інший варіант – продаж, оскільки це вільні приміщення, продаж на аукціоні і тоді ці кошти надійдуть до бюджету розвитку», – пояснив начальник управління майна Львівської обласної ради Микола Бандра.

Тож чи підтримають депутати проект рішення про реорганізацію двох служб стане відомо вже 25 жовтня.