У Львові обрали проєкт СІЗО, який може стати пам’яткою архітектури

logo


Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 6 років та 348 днів. За цей час ми опублікували вже 14349 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Пропозиція Sulyk Architects

Львівські архітектори Sulyk Architects перемогли в конкурсі на проєктну пропозицію слідчого ізолятора №19 на вулиці Збиральній у Львові, повідомляє пресслужба міськради.

Майбутній комплекс, розрахований на тисячу місць, будуватиме Міністерство юстиції. Кошти візьмуть від продажів старих в’язниць у західному регіоні. Зокрема – від останнього аукціону з продажу виправної колонії на Хуторівці.

Пропозиція Sulyk Architects

Міський голова Андрій Садовий зауважив, що будівля має не лише виконувати свої прямі функції, але й доповнювати архітектуру міста. «В Україні подібних проєктів ще не реалізовували. А чи може СІЗО бути пам’яткою сучасної архітектури?», – додав він.

«Будемо відвертими. В Україні буває так, що людина проводить місяці, можливо роки, у слідчому ізоляторі, а потім з’ясовується, що вона не винна. Умови перебування в таких місцях не мають нічого спільного з презумпцією невинуватості. Про це теж не можна мовчати. Ми хочемо донести, що кожен, чию вину не доведено в суді, має право на людські умови. Ніхто не говорить про VIP-санаторій, але мінімальний комфорт все ж має бути навіть у таких установах», – зазначає Садовий.

Пропозиція Sulyk Architects

Перед архітекторами поставили завдання спроєктувати будівлю, яка передбачатиме гідні умови перебування та сприятиме реабілітації ув’язнених.

Sulyk Architects відштовхувалися від ідеї арттерапії та сформували двори комплексу як простір для влаштування невеликих скульптурних та мистецьких форм.

«Навіть окремі функціональні елементи комплексу виконано у вигляді чистих кубів з різного типу облицюванням, що сприймаються більше як скульптурний об’єкт. Мета такої концепції полягає в тому, щоб підсвідомо змістити увагу та енергію засуджених з антисоціального в мистецьке русло», – коментує автор проєкту Тарас Сулик.

Пропозиція Sulyk Architects

Проєкт-переможець отримає грошову винагороду у розмірі 120 тисяч гривень. Третє місце віддали двом проєктам, які отримають по 60 тисяч гривень. Серед них – пропозиції львівських архітекторів Сергія Басистого та Михайла Ягольника, а також студії O.M. Shumelda.

Третє місце – проєкт авторського колективу: Оксана Шумелда, Софія Рудецька, Юлія Лабай, Ірина Цілінська, Катерина Олійник, Наталія Николишин (Студія дизайну та архітектури O.M. Shumelda) м. Львів.

Третє місце – проєкт авторського колективу: Сергій Басистий та Михайло Ягольник, Львів.

Львівська міськрада виділила ділянку площею понад 8 гектарів на вулиці Збиральній під нове СІЗО ще у 2016 році за умови, що діючий ізолятор на вулиці Городоцькій припинить свою роботу.