У Львові обвалився балкон: які причини та хто за це відповідає (відео)

logo


image

У будинку на вулиці Клепарівській у подвір’ї частково обвалився балкон, на якому в той момент були люди. Мешканці кажуть, що подібної ситуації були готові вже давно. Бо балкони перебувають в аварійному стані і потребують ремонту вже тривалий час.

На подвір’ї багатоквартирного будинку по вулиці Клепарівській, 28 обвалилась частина балкону на першому поверсі. В той час там були люди, але обійшлося без жертв. Мешканці кажуть, що інші балкони теж у аварійному стані. І згодом можуть впасти комусь на голову. Пояснюють, що будинок вже досить старий і потребує капітального оновлення.

“Потребує ремонту балконів, потребує фасад ремонтів, дах ремонтів. Бо багато тріщин, багато сипеться. Балкони розсиплються. ЖЕК, якби знаходиться на балансі ЖЕКу, то він нічого цього не виконує”, – розповів мешканець будинку, Богдан Зибкін.

“Сусіди внизу жалілися. Маленька дитина ходила по балкону, від нас відпав шматочок. Слава богу на дитину не впало. Але люди там робили ремонт, закривали балкон. Ну, видно, що щось зробили. Ну і над нами звісно, що усе сипеться падає”, – повідомила мешканка будинку, Ольга Кінаш. 

Балкон, що виходить на вулицю Батуринську, також несе небезпеку перехожим. І в минулому вже були прецеденти.   

“Обвалюється прямо кусками, воно прямо як каміння виглядає на тротуарі, на бордюрі. Огороджували вже рік тому цей балкон на вулиці, але огородження це зняли, стрічки усі зірвали, люди так й далі ходять балкон сиплеться, падає, дуже страшно”, – зазначила мешканка будинку, Іванна Горішня. 

У Шевченківській райадміністрації розповіли, що про обвал дізналися лише сьогодні й вже оббили аварійні елементи цієї споруди. Та запевнили, що вирішують цю проблему.  

“Станом на сьогодні там вже тривають роботи по відновленню тої частини конструкції, яка обвалилася, оббито усі елементи, які могли би загрожувати подальшому падінню й руйнуванню балкона, вже встановлюється опалубка і вже наступного тижня будуть проведені роботи по відновленню цієї частини балкону”, – заявив заступник начальника відділу житлового господарства Шевченківської райадміністраці, Роман Роса.

Розповідають, що мешканцям платити додатково зі своєї кишені за відновлення частини балкону не доведеться, бо це передбачено у бюджеті управлінської компанії. Однак для проведення будь-яких капітальних робіт людям потрібно буде скористатися програмою співфінансування. 

“Повинні написати звернення у районну адміністрацію, що ви готові взяти участь у програмі підтримки співвласників багатоквартирних будинків. Вираховують очікувану вартість на проведення робіт, протокольно затверджують, що усі мешканці готові долучитися у розмірі 10%”, – додав Роса.

Лише після цього, звісно, якщо з міського бюджету виділять кошти на такі роботи, можна буде провести капітальний ремонт балконів будинку.