У Львові освятили пам’ятник Герою України Ігорю Костенку

logo
171604_u_lvovi_osvjatili_pam_jatnik_geroju_ukraj.jpeg


У Львові встановили пам’ятник Герою Небесної Сотні Ігорю Костенкові. У Львові, в Франковому університеті, в дворику географічного факультету, де навчався Ігор, йому встановили монумент. Хлопець, що родом із Тернопільщини, загинув на Інститутській від вогнепального поранення 20 лютого чотири роки тому. В Ігоря влучили дві кулі: одна — в голову, а інша — в груди. Окрім цього, в нього були важкі переломи ніг. Тоді Герою було лише 22 роки. Захищав Україну, а батькам говорив, що в цей час перебуває на навчанні у Львові.

Усе своє життя Ігор цікавився географією та історією. І хотів добробуту нашій країні. Тому й інших закликав «бути українцями в душі і з Богом у серці». Ще Ігоря пам’ятають як активного редактора Української Вікіпедії, який створив понад 280 статей. Пам’ятник Ігорю Костенку встановили за кошти студентів його вишу, випускників, розкиданих по світу, благодійників. Долучилися навіть діти з дитсадків, що збирали кришечки від пляшок і за них виручили 700 гривень. Загалом на погруддя зібрали 120 тис. грн.

«Син не думав про інші країни, він не думав нікуди виїжджати. Він думав жити і працювати тут, в Україні. Робити тут добро. Зробити нашу Україну заможною. Звичайно, що одна людина цього не зможе. Але таких багато є, як мій син. І я вірю, що наша Україна ще буде процвітати!» – поділилася емоціями мама Ігоря Оксана Костенко.

«Ігор був звичайною людиною, яка в непростий момент проявила свої найкращі якості. І це насправді може кожен із нас: проявляти свій патріотизм, малесенький-малесенький героїзм, із якого потім виросте щось велике. Проявляти свою щирість і свою справжність. Це ж насправді просто!» – додав побратим Ігоря Костенка Володимир Дітчук.

Також у вівторок, 20 лютого, у Львові на Личаківському кладовищі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.


А поділитися?