У Львові перейменують девʼять вулиць: які саме

logo


Суспільство

У Тернополі в будинку знайшли давні розписи, яким понад 100 років: фото

Опубліковано

1 годину тому

05.07.2024

На вулиці Сагайдачного, 11 у Тернополі виявили стародавні сецесійні розписи, які існують понад 100 років.

Про це повідомив художник Захар Дябло для Терену.

фото: Терен

Цей будинок став центром уваги два місяці тому, коли була відкрита відреставрована сторічна брама, ініціативу на реставрацію якої підтримала громадська організація «Брами Тернополя». Фінансування для реставрації зібрали за допомогою донатів від небайдужих громадян. Під часробіт зі відновлення брами реставратори помітили можливість існування розписів у під’їзді.

Читати також: Українські розробники отримали можливість продавати свої БПЛА через «Прозоро»: рішення уряду

«Перші дослідження були проведені, коли ми працювали над брамою. Будинок дуже старий, тому ми розуміли, що тут можуть бутирозписи, хоча ми очікували мінімальних. Спочатку ми виявили лише лінії, але згодом, покривши більшу площу, знайшли ці сецесійні розписи під штукатуркою», — пояснює Захар Дябло.

Характерними для сецесійних розписів є рослинні орнаменти, особливо квіткові мотиви у ніжних пастельних відтінках, таких як бежевий, пастельний зелений, блакитний, а також світлі відтінки червоного і коричневого.

Нагадаємо, щозапустився проєкт з працевлаштування мам дітей з інвалідністю.

Фото: Терен.

Суспільство

Запустився проєкт з працевлаштування мам дітей з інвалідністю

Опубліковано

2 години тому

05.07.2024

23липня 2024 року в Україні стартує безоплатний онлайн-курс «Mom, work!» («Мамо, працюй!») для жінок, які виховують дітей або осіб з інвалідністю, і які прагнуть поєднати доглядову працю з оплачуваною роботою.

Про це повідомляє Соцпортал.

Змінити вектор свогожиття та стати фінансово незалежною – цілком можливо, навіть виховуючи паліативну дитину. Саме щоб підтримати тебе в саморозвитку та прагненні бути економічно вільною, наші експерти розробили цей курс.

«Підтримати тебе в саморозвитку та прагненні бути економічно вільною, наші експерти і розробили цей курс», – коментує Нія Нікель, мама дитини з інвалідністю, голова ГО Епіпросвіта та підприємниця.

Читати також: Як ветеранам оформити житлову субсидію за спрощеною процедурою: інструкція

Курс включає чотири лекції, які допоможуть учасницям подолати кар’єрні бар’єри та знайти своє місце на ринку праці:

Робота із кар’єрними страхами та обмежуючими переконаннями.Пошук власних сильних сторін та визначення кар’єрного вектору.Підготовка резюме та стратегії пошуку роботи.Підготовка до співбесіди.

Взяти участь у проєкті можна,заповнивши анкету.

Нагадаємо, як правильно підключити Wi-Fi роутер до повербанку: інструкція.

Фото: НУШ.

Суспільство

Як ветеранам оформити житлову субсидію за спрощеною процедурою: інструкція

Опубліковано

3 години тому

05.07.2024

В Україні триває експериментальний проєкт, який дозволяє ветеранам за спрощеною процедурою звернутись за пільгою на оплату житлово-комунальних послуг.

Про це пишеРБК-Україна.

Щоб подати заяву через сайт, потрібно:

Зайти на вебпортал Фонду та авторизуватись за допомогою кваліфікованого електронного підпису;В особистому кабінеті зайти у розділ Комунікації з ПФУ і вибрати опцію «Заява на житлову субсидію чи пільгу»;Ознайомитись з інформацією у вікні, що виплило, танатиснути кнопку «Продовжити»;У полі, що відкриється, виберіть опцію «Заява про взяття на облік ветерана війни й надання йому пільг за експериментальним проєктом»Заповнити форму, що з’явиться на екрані: слід зазначити особу, що подає заяву, вказати загальну інформацію про пільговика (у т.ч. паспортні та адресні дані), додати дані документів про пільги, інформацію про банківські реквізити тощо.За допомогою опції «Додати файл», за бажанням та за наявності, додайте скановані копії документів, які можуть впливати на пільгу. Тоді надайте згоду на передачу та обробку персональних даних, поставивши відповідну позначку, і натисніть кнопку «Сформувати заяву».Перевірте дані заяви та надішліть до Пенсійного фонду України, натиснувши кнопку «Підписати та відправити в ПФУ».

Результатрозгляду заяви відображатиметься у розділі «Мої звернення» – «Статус звернення».

Нагадаємо, що «Укрпошта» готує новий мобільний додаток, в якому буде функція трекінгу.

Також ми повідомляли, як правильнопідключити Wi-Fi роутер до повербанку: інструкція.

Фото: АрміяInform.