У Львові переселенець з Росії та Криму вчить завдяки айкідо звикати до нового життя

logo


Дмитро Костромітін родом із Росії. Там колись пов’язав своє життя з айкідо, бо це бойове мистецтво було дуже близьким до його переконань. Тепер переїхав до Львова і навчає місцевих і переселенців нового напряму айкідо.

Чоловік розповідає, як захопився спортом: «Мені стала цікавою естетична сторона всіх цих рухів: м’яких, плавних. І морально-етична. Тому що воно сформувалося після Другої світової. І засновник айкідо сподівався, що за допомогою нього зможе принести більше миру і спокою у суспільство».

Пошуки миру і спокою привели нашого героя в Крим. Та лише на 3 роки. Дмитро згадує: «Їхав від окупаційних військ, від того, що з ними обов’язково з’явиться: весь оцей диктаторський, авторитарний режим, який вже багато років будується в Російській Федерації».

Цього разу він перебрався до Львова. Каже, що наше місто не схоже на інші українські мегаполіси. Тут разом із дружиною Дмитро формує громадську організацію Айкідо айкікай. У їхніх секціях здобувають майстерність кілька десятків дорослих та дітей. До речі, цей напрям айкідо у Львові до недавнього часу не культивувався. Хоча є класичною дисципліною.

Дружина Дар’я Костромітіна розповідає: «Це основа айкідо, яка розвинулась у Японії в першій половині 20 ст. і відтоді розповсюджується по всьому світу».

Зараз у Дмитра Костромітіна третій дан. Для Японії чи США це молодший ступінь. А от для країн Східної Європи – доволі високий.

У спілці із «Крим SOS» та «Кримською хвилею» вони створили програму для допомоги переселенцям. Серед їхніх учнів – Дмитро Ганжа, який переїхав із Донецька.

«В нас такий згуртований колектив. Маючи таку компанію, трішечки комфортніше почуваєш себе в новому місці. Допомагає й айкідо. Адже тут головне – це перемогти самого себе. І відповідно, аспект духовний, аспект дисципліни, поваги до інших велику дуже роль відіграють», – розповідає чоловік.

Дмитро Костромітін продовжує розвиватися. Він зазначає: «Будь-яке єдиноборство – це ніби підйом на Говерлу. Здається, що вже вершина, а насправді там якийсь хребет. І в айкідо третій дан – це лише один з етап вдосконалення».