У Львові підготували 15 поліцейських з оборонної тактики

logo
66677_u_lvovi_pidgotuvali_15_policejskih_z_obor.jpeg


Як затримати порушника, дотриматись закону і зберегти своє життя ― цьому місяць навчали патрульних та працівників тренінгових центрів канадські поліцейські. Учасників з Києва, Кривого Рогу, Харкова, Івано-Франківська та Закарпаття вчили здебільшого львівські та київські інструктори патрульної поліції. Загалом почали курс 19 правоохоронців, але успішно його закінчили лише найвитриваліші.

Поліцейські вчаться затримувати несправжнього грабіжника, стріляють лише холостими. Діяли за вигаданим сценарієм львівські інструктори. Під пильним наглядом канадських наставників важкий курс навчання успішно завершили 15 правоохоронців.

«З 19 кандидатів четверо не пройшли успішно цей курс. Це є досить непогано, тому що у нас, в Канаді, до 50 відсотків не проходять цей курс», – розповів начальник канадської поліцейської місії в Україні Хілтон Смі.

Курс з особистої безпеки поліцейських складався із трьох частин. У першій їх вчили техніки самозахисту та затримання правопорушника. Друга та третя ― стресові та небезпечні ситуації, які трапляються на службі у поліції.

«Вони повинні правильно і швидко відреагувати на ці різні ситуації. Коли вони проходили рівень виконавця, тобто другу частину, тоді могли пройти до третьої частини цього курсу, де вже проходили ці сценарії, але у ролі інструкторів», – пояснив офіцер канадської кінної поліції, інструктор Михайло Озимко.

Чимало свого досвіду новачкам передала інструкторка з вогневої та тактичної підготовки львів’янка Олена Юнко. Каже, що важливо, аби правоохоронці діяли в службових ситуація правомірно.

«Важливо навчити, щоб кожен поліцейський міг ґрунтовно захистити свою точку зору і сказати чому саме так він діяв в тій чи іншій ситуації. Ось це, як виявилось, для багатьох було трошечки важко», – сказала інспектор патрульної поліції Львова, інструктор Олена Юнко.

Тепер отримані навички новоспечені інструктори передаватимуть колегам у таких же ж тренінгових центрах у своїх містах.

«Той досвід, ті знання, які я мав до цього, вони, так би мовити, більше систематизувалися. Тепер я маю чітку систему, тепер я знаю, як навчати майбутніх поліцейських, які будуть студентами», – додав майор поліції з Кривого Рогу Микола Єрошкін.

Вже у березні розпочнеться третій курс навчання. Цього разу патрульні вчитимуть службовців Національної поліції.


А поділитися?