У Львові почали вимикати побутових споживачів від світла за борги

logo


У Львові почали вимикати побутових споживачів від світла за борги

© freepik/freepik

Побутовим споживачам «Львівобленерго» вимикатиме
електроенергію за борги. На сьогодні така загроза існує для 2 тыс. домогосподарств. Про це повідомила речниця «Львівобленерго» Галина Петрушка, передає РБК-Україна.

Вона зазначила, що боржників вже попередили рекомендованими листами. На сплату боргу споживачі матимуть 15 днів. Після відключення потрібно буде оплатити рахунок на повторне включення і протягом 3-5 днів після
цього “Львівобленерго” зможе підключити споживача до електропостачання.

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

“Користуючись нагодою звертаюся до боржників все ж таки погасити цей борг і не створювати таких ситуацій некомфортних, тим більше в зимовий час”, – підкреслила вона.

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що українці почали зловживати мораторієм на відключення боржників. Як приклад він
навів Чернівецьку область, яка за 2023 рік накопичила борг в понад млрд грн за спожиту енергію.

У січні Кабінет міністрів скасував заборону на відключення споживачів від компослуг за борги через зростання заборгованості у час, коли компаніям потрібні кошти на відновлення енергетичної інфраструктури після російських обстрілів.

Зазначимо,
прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін не підвищуватиме тариф на електроенергію для населення. Він був і залишається 2 гривні 64 копійки за кВт⋅год.

За майже два роки повномасштабної війни українці заборгували за електроенергію 15 млрд грн. Понад половину, або 7,7 млрд грн, — за не найгірший минулий рік. Що важливо, динаміка погіршується, а
можливості покривати ці борги падають.  Докладніше читайте у статті Ігоря Маскалевича “15 мільярдів гривень боргів за електроенергію – сумніна підтримка енергетиків”.

Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або
Надіслати помилку