У Львові почастішали квартирні крадіжки

logo


За цей рік злодії обчистили оселі львів’ян більше тисячі разів. Поліції вдалося розкрити 300 справ. Така активізація квартирників, кажуть у поліції, пов’язана із загальним зростанням бідності, а також із військовою ситуацією в країні.

Ореста та Галину пограбували через тиждень після весілля. Злодій заліз в їхню оселю пізно ввечері через вікно балкону, поцупив весільні гроші і дорогу техніку. Відтоді про вкрадене і крадіїв ― ні слуху ні духу, а минуло 2 місяці.

«Вже 2 місяці триває пошук, ми самі подавали тексти клопотань, щоб звернулися в ломбарди, аби, коли там з’явиться зазначений перелік техніки, вони звернулися в правоохоронні органи. Нічого не відбулося», ― розповіла постраждала Галина Хуторянська.

Подружжя запевняє, що поліція навіть сусідів не опитала. У Шевченківському райвідділу такому не дивуються, адже кожен слідчий має більше 200 справ. І тут переконують, що вони розкрили майже 50% усіх квартирних крадіжок за рік.

«У кожній справі проводяться слідчо-розшукові дії, але, на жаль, нам потрібно констатувати факт, що не все вдається розкрити», ― зазначив начальник Шевченківського ВП м. Львова Ігор Петрик.

Найлегше знайти золото, найважче техніку. Ще раз випробовувати долю Орест і Галя не збираються: тепер квартиру ставлять на сигналізацію. Так само робить й інша Галина. Свого добра вона позбулася кілька днів тому. ЇЇ квартиру на вул. Любінській обчистили посеред дня.

«Ми вийшли десь в 12-ій з дому і зайшли в 18:20 і не змогли зайти в хату. Не змогли через те, що двері були закриті зсередини і для того, аби зайти, нам прийшлося ламати власні двері. Добре, що ми після сезону забрали в батьків сокиру і шампури. Ми ламали шумно, але на шум ніхто навіть не вийшов і не спитав, що сталося», ― розповіла ще одна потерпіла Галина Александрова.

Поліція також звертає увагу, що львів’яни стали байдужими до чужої біди. І саме вчасне повідомлення про підозрілих дало б змогу патрульним ловити злодіїв на гарячому. Бо за рік таких затримань трапилося лише 10. Останній у цей четвер на цій же ж вул. Любінській.

«Патрульні йшли і почули гуркіт і шум. Зайшовши за поворот, побачили що чоловік стоїть на куті будинку. Аби не привернути увагу, вони обійшли будинок, побачили, що чоловік і далі стоїть, а його поплічник в цей момент розбиває вікно балкону першого поверху», ― розповіла речник патрульної поліції Львова Катерина Рибій.

Патрульні злочинців затримали, виявилося, що один з них є під домашнім арештом через квартирні крадіжки, а інший щойно вийшов на волю.