У Львові показали, як виглядатиме майбутній простір пам’яті Євгена Коновальця

logo


У Львові показали, як виглядатиме майбутній простір пам’яті Євгена КоновальцяУ Львові обрали переможця архітектурного конкурсу простору пам’яті Євгена Коновальця. На конкурс подали 13 проєктів. Члени журіодностайно віддали перше місце проєкту команди зі Львова під керівництвом Дмитра Сорокевича. Вони створили символічний меморіал у вигляді зброярні

Про це повідомили у Львівській міській раді, передає”Еспресо.Захід”.

“Проєкт-переможець став квінтесенцією фрази Євгена Коновальця: “У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю”. Це метафора відкритої зброярні, тому що бій триває. Проходячи через неї кожен починає усвідомлювати – а що я роблю для цього бою? Чи я на правильному місці? Чи все я роблю на своєму місці, що потрібно для перемоги? Саме цю пропозицію, яка, на мою думку, єунікальною та значно сильнішою, ніж усі інші в архітектурному та символічному плані, подала велика команда людей, яка об’єднала архітектурні, мистецькі, кураторські кола, щоб народити настільки правильний мінімалістичний та сильний проєкт”, – розповів Антон Коломєйцев.

Фото: ЛМР

Команда переможців ставила собі за мету передати образ Євгена Коновальцячерез інтуїтивне розуміння речей, щоб люди могли відчути вплив особистості не через образ людини, а через її дії та вплив на культуру, на суспільство.

Фото: ЛМР

Монумент зведуть перед найбільшим корпусом Львівської Політехніки – одного з найбільших університетів Львова. Тут автори також помічають символізм, адже перші збройні формування в Україніпоставали зі студентства.

“В нас є велике бажання матеріалізувати цей пам’ятник з переплавленого металу – техніки та зброї російських окупантів. Ми віримо, що це реально, ми будемо над цим працювати. Це стане підтвердженням цитати Коновальця, адже саме зараз ми нищимо техніку окупантів і формуємось, викарбовуємо себе як держава”, – додав Дмитро Сорокевич.

Нагадаємо, 9 січня оголосили про архітектурний конкурс на громадський простір з скульптурною композицією пошанування Євгена Коновальця

Теги:

Читайте також: