У Львові помер поет-шістдесятник, видатний художник Роман Хоркавий

logo


image

Хоркавий був членом національної Спілки письменників України. Поета тричі ув’язнювали через політичні мотиви.

Помер поет-шістдесятник Роман Хоркавий

Про смерть Романа Хоркавого повідомив на своїй фейсбук-сторінці Юрій Волощак. За його словами, поет був скромною і доброю людиною та чесним християнином.

Близький друг Калинців, Гелів, Стефи Шабатури та багатьох інших патріотів борців. Велика втрата для Львова, України. Світла і вічна пам’ять. Такі люди не помирають, а переходять у вічність і йдуть просто до Отця небесного,– зазначив Волощак.

Наразі причина смерті поета невідома. Про час прощання та чину похорону повідомлять згодом.

Коротко про Романа Хоркавого Роман Хоркавий – шістдесятник, поет, драматург, прозаїк, перекладач, художник і мистецтвознавець. Він був членом національної Спілки письменників України. Поет народився 12 серпня 1940 року в родині львівського вчителя. У молоді роки Хоркавий займався ковзанярством, туризмом, лижним та велосипедним спортом. Також він колекціонував грамзаписи оперних арій, сонат, симфоній, реквіємів, кантат і українських народних пісень. Він почав писати у 1952 році, коли був учнем 5 класу сільської школи. Тоді він створював переважно віршовані та прозові казки. Тоді ж Хоркавий почав малювати. Літературною творчістю поет почав займатися від 1960 року, коли навчався на третьому курсі університету. Хоркавий також працював учителем образотворчого мистецтва та вів малярську студію “Радісна палітра”. Він займався ілюструванням своїх та чужих книжок, розписом церков, іконописом, створенням вітражів та мозаїчних композицій на автостанціях. Хоркавий є автором понад тисячі картин. До 1972 року він викладав німецьку та англійську мови у різних середніх та вищих навчальних закладах Львова. Однак з політичних мотивів Хоркавого звільнили з посади викладача Львівської Політехніки. Тоді йому не дозволили офіційно займатися ні педагогічною роботою, ні науковою. Перший арешт спіткав поета у 1967 році, другий – у 1972, а третій у 1986 році.