У Львові попрощалися з особистим охоронцем Шухевича Любомиром Полюгою

logo
u_lvovi_poprowalisja_z_osobistim_ohoroncem_shuhevicha_ljubomirom_poljugoju.jpg


Cьогодні у Львові провели в останню путь члена УПА, політв’язня та репресованого Любомира Полюгу, що був особистим охоронцем головного командира УПА Романа Шухевича. Про це повідомляє «Вголос». 

Попрощатися з Любомиром прийшли понад сто людей, серед яких близькі родичі, пластуни, представники влади та члени ОУН. Зокрема на похорон прийшов син Романа Шухевича, теперішній депутат ВР Юрій Шухевич.

Поховали Героя на Личаківському кладовищі у родинному гробівці

Нагадаємо, Любомир Полюга народився 9 серпня 1925 р. у м. Львові. Початкову освіту здобув у школі ім. Князя Лева. У 1937–1943 рр. навчався у Львівській державній академічній гімназії.

З 1942 р. – член Юнацтва ОУН. 1943 р. вступив до Львівського медінституту. У 1944 р. в помешканні на вулиці Курковій, 40 (тепер вул. М. Лисенка) організував одну зі зв’язкових «хат» головного командира УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича (псевдо «Тарас Чупринка»).

У ніч з 20 на 21 грудня 1946 р. радянські каральні органи забрали Любомира з дому, однак йому вдалося втекти. Наприкінці 1946 р. у с. Дашава на Стрийщині організував конспіративну хату. На поч. 1947 р. переведений у штабну конспіративну хату в с. Княгиничі. Був особистим охоронцем Романа Шухевича. З 1947 р. перебував у підпіллі.

23 вересня 1947 р. тяжко поранений, затриманий КДБ. Протягом 18 місяців перебував під слідством у тюрмах Рогатина, Станіслава (тепер Івано-Франківськ), Києва та Львова (тюрма «на Лонцького»). Покарання відбував у таборі ГУЛАГу в Інті (Комі АРСР).

Звільнений 19 грудня 1955 р. Після звільнення з таборів у 1957 р. завершив медичну освіту в Семипалатинському медінституті (Казахстан). Не отримавши дозволу повернутися в Західну Україну з 1961 р. жив у Цюрупинську (Олешках) Херсонської області.

З 2001 р. і дотепер разом з дружиною Дарією мешкав у м. Львові.


А поділитися?