У Львові послабили карантин: голова Львівської ОДА Козицький розкритикував це рішення

logo


Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький заявив, що епідемічна ситуація у Львові не дозволяє послабити карантин на території області. Водночас чиновник підкреслив, те, що місто вирішило послабити обмеження, не відповідає постанові Кабміну та рішенню обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Заява Козицького щодо послаблення карантину у Львові

Козицький нагадав, що Львівська міська комісія з питань ТЕБ і НС дозволила роботу закладів громадського харчування, спортивних і фітнес-клубів. Він додає, що мер міста Андрій Садовий пояснив такі послаблення як вимушений крок для збереження малого та середнього бізнесу. Відповідне повідомлення Козицький написав на своїй фейсбук-сторінці.

Важливо! Які області України наразі не готові послабити карантин: список

За словами очільника Львівської ОДА, рішення влади Львова про послаблення карантину не відповідає ані постанові Кабміну, ані рішенню обласної комісії з питань ТЕБ і НС. Також він порадив прочитати статтю Кримінального кодексу про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам.

Зауважимо! За порушення карантину в Україні передбачено штраф розміром
від 17 тисяч гривень до 34 тисяч гривень (для звичайних громадян) і
від 34 тисяч гривень до 170 тисяч гривень (для посадових осіб).

Задля аргументування своєї позиції Козицький наголосив на кількох моментах:

показники захворюваності Львова тримають в заручниках всю область, і саме через місто Львів обласна комісія ТЕБ і НС не може зняти карантинні обмеження для всієї Львівщини;
бізнес “страждає” не лише у Львові, але й у всій області;
за останні 5 днів на Львівщині підтвердили 613 нових випадків COVID-19, з них 335 – місто Львів. Тобто, понад 50% нових інфікованих – у місті Лева.

З огляду на вищезазначене Козицький наголосив, що динаміка захворюваності не йде на спад. 

Коли знову буде ґвалт, чому не послаблюють карантин, влада Львова знову киватиме у бік ОДА? Мовляв, це не наші, а їхні повноваження. Більше того, хто візьме відповідальність на себе, якщо число захворювань різко піде вгору після послаблень карантину в самому Львові? Знову всі каміння полетять у бік ЛОДА? Мер Львова готовий особисто взяти на себе відповідальність у такому разі? – зауважив Козицький.

Наостанок він звернувся до жителів Львівщині.

“Подальші кроки щодо послаблення залежатимуть не лише від рішень влади, а також від кожного з вас. Саме ваше відповідальне ставлення до карантинних правил допоможе не лише вберегти себе від хвороби, але й дати можливість їх послабити”, – підсумував голова Львівської облдержадміністрації.

До теми Укрзалізниця запускає поїзди та електрички до Львова

Послаблення карантину у Львові: що відомо
24 червня мер Львова Андрій Садовий заявив, що у місті знову почнуть працювати заклади громадського харчування, а також спортивні та фітнес-зали. 
Щоправда, відбудеться це з певними обмеженнями – до 10 відвідувачів одночасно. 
Садовий наголосив, що власники цих закладів мають забезпечити системне ІФА-тестування для своїх працівників.
Водночас мер Львова підкреслив, що епідеміологічна ситуація у місті залишається непростою. Більше того, адаптивний карантин в Україні продовжили до 31 липня.
На завершення він попросив жителів міста бути обережними та небайдужими. 
Зверніть увагу! Станом на 24 червня на Львіщині підтвердили 
4 423 випадки зараження коронавірусом
(+203 нових за добу, що вкотре є антирекордом в Україні). За показниками інфікування Львівщина майже вирівнялася з українськими антирекордсменами – Києвом та Чернівецькою областю. Внаслідок COVID-19 у Львівській області
120 людей померли, натомість
700 пацієнтам вдалося одужати.