У Львові презентують фільм про колективні психотравми українців

logo


image

Лейтмотив кінострічки «Хто ми? Психоаналіз українців» — колективні психотравми ХХ століття і те, як вони вплинули на психіку сучасних громадян нашої держави.

Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє Дивись.info.

Читай також: Фільм-призер Берлінале «Стоп-Земля» адаптували для людей із порушенням зору

Герої кінострічки – українці. Серед них ті, хто пережили Голодомор, і ті, хто ностальгують за Сталіним; ті, хто був учасниками радянської репресивної машини, і ті, хто брав участь у російсько-українській війні. Герої фільму демонструють зріз сучасного українського суспільства.

Перша і Друга світові війни, Голодомор, розстріляне відродження, репресії і понад 70 років тотального контролю – це колективна психологічна травма, яка передалась сучасним поколінням українців. Ці травми проявляються фактично у всіх сферах життя сучасного українця: від ставлення до їжі, виховання дітей, створення бізнесу, заощадження грошей до того, яку обираємо владу та як до неї ставимося. Відповіді на ці питання шукав режисер Олександр Ткачук, який протягом року проїхав тисячі кілометрів, відвідуючи  різні регіони України.

«Ідея зняти фільм виникла 2019 року, після виборів президента. Мені стало цікаво, чому люди роблять певний вибір, а потім розчаровуються. Досліджуючи цю тему, я зрозумів, що українці поводяться за певним шаблоном. Хотів знайти відповіді на запитання, звідки вони беруться. І знайшов. Виявилось, що справа у психотравмах минулого, які спричинила радянська влада, коли намагалась змінити людей. Це травмувало наших бабусь та дідусів, а вони передали це нам, сучасному поколінню», – розповів режисер фільму Олександр Ткачук.

Прем’єра фільму відбудеться у понеділок, 24 січня, у культурно-освітньому центрі імені О. Довженка о 19.00.

Підписуйтесь на наш Telegram, цікавий Youtube-канал та приєднуйтеся до нашої спільноти у Facebook про все українське. Не набридаємо повідомленнями, тільки цікаві новини!