У Львові презентували концепцію Дому милосердя святого Миколая

logo


Він має стати осередком для усіх, хто потребує допомоги. Йдеться про Дім милосердя святого Миколая, який планують створити на базі Центру опіки сиріт. У Львові презентували концепцію духовного, соціального та культурного центру для дітей, які позбавлені батьківського піклування.

Дім милосердя святого Миколая має запрацювати на базі Центру опіки сиріт. Там надаватимуть допомогу дітям-сиротам, неповним сім’ям, нащадкам бійців АТО і тим, хто опинився в скрутних життєвих ситуаціях.

«Дуже важливо акцентувати, що це не тільки для дітей-сиріт, а й для потребуючих дітей, дітей з сімей бійців АТО, або чиї батьки загинули. І вже багато років, скільки йде війна, ми привозимо дітей із прифронтових міст сюди. І завжди виникає проблема, де ми маємо їх розмістити», – пояснив голова Центру студентського капеланства отець Юрій Остап’юк.

У центрі, окрім вже існуючих гуртків, планують запустити й соціально-адаптаційні послуги для випускників інтернатів і сімей, що перебувають у кризі. Концепцію вже затвердив Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор Возьняк. Втім поки що план реалізувати не вдасться. Обласна рада непохитно хоче продати будівлю на вул. Короленка, 7, де впродовж 6 років займалися діти центру, з молотка за майже 30 млн грн. Центр опіки готовий взяти участь в аукціоні, але такої суми ще не зібрали. Альтернативних приміщень для переїзду зараз немає.

«Приміщення, які нам пропонували, не підходять. Наприклад, на вул. Короленка, 1, що трошки вище по вулиці, це є приміщення 100 м2. Це є офісні приміщення, які пропонували нам замість цього, яке є з територією, де міг би бути футбольний майданчик. Інше приміщення, яке нам пропонували, на території психіатричної лікарні. Це є суцільна руїна, яка межує також із корпусом, де проходять реабілітацію наркомани», – пояснив голова «Центру опіки сиріт» отець Роман Прокопець.

Нагадаємо, як раніше повідомляв ZAXID.NET, Центр опіки сиріт звертався до депутатів обласної ради, аби будівлю на вул. Короленка, 7 передали їм. Також із проханням передати сиротам будівлю колишньої школи-інтернату до облради двічі зверталася мерія Львова. Проте звернень комісія з питань комунального майна та приватизації ЛОР не підтримала. Пропозицію про продаж розмістили на сайті ProZorro.

Аби спробувати викупити в ЛОР приміщення на вул. Короленка, 7, Центр опіки сиріт розпочав збір коштів та влаштував аукціон. До акції приєднався гарнізонний храм Петра і Павла УГКЦ. Також частину своєї зарплати на потреби Центру вирішили передати й працівники Львівської міської ради.