У Львові презентували виставку іконопису на склі людей з особливими потребами

logo


Більше 20-ти друзів Центру «Емаус» намалювали близько картини на склі і представили їх в атріумі Філософсько-богословського факультету.

«Коли ми малювали з друзями, в мене не було жодного страху, що хтось з них не впорається з завданням. Я вірила, що всі зможуть створити свою ікону»- зазначила автор ідеї та художній керівник проекту Ольга Горда-Цибко.

P4lU0PNaBFU

Поруч з творами людей з неповносправністю на виставці представлені оригінальні ікони народних майстрів 19 століття. Роботи учасників майстер-класів підтверджують: щоб творити ікону, не обов’язково бути художником.

3oeBX2Pq5G4

«Для цього, мабуть, треба мати Бога в серці, – вважає Андрій Цибко, директор музею УКУ. – Скільки б людей не відтворювали ікону з одного зразка – роботи виходять абсолютно різними та оригінальними. Вони відображають душу людини, бо намальовані щиро».

HHiRI6ilbGE

«Іконопис – це не тільки мистецтво, а й молитва, – говорить Крістіна Англєс д’Оріак, керівник Центру «Емаус». – Знаю, що для друзів це був момент миру, коли вони відчували сопричастя з Богом. Неймовірно, що Господь дає плоди у процесі роботи, а не тільки у результаті. Саме тому ця ініціатива є такою дорогоцінною».

LFu4O3FbOXE

Додамо, що виставка триватиме в атріумі Філософсько-богословського факультету УКУ до 1 березня. Вхід на виставку безкоштовний для усіх охочих.

V9mF-G4V1P4