У Львові презентували фільм “Свобода у вогні” режисера-номінанта Оскара

logo


У Львові презентували фільм “Свобода у вогні” режисера-номінанта ОскараУ Львові відбувся закритий показ документального фільму про війну в Україні “Свобода у вогні” від режисера-номінанта премії Оскар Євгена Афінієвського

Про це повідомляє Львівська міська рада, передає “Еспресо.Захід”.

“Свобода у вогні” – це другий фільм режисера про Україну. Це розповідь про неймовірні випробування та надзвичайну волю і силу українців у війніза свою країну у перший рік повномасштабного вторгнення.

Американський режисер Євгеній Афінієвський вже представив світові один фільм про Україну, Це була стрічка “Зима у вогні”, яка отримала приз глядацьких симпатій за найкращий документальний фільм на кінофестивалі в Торонто (Канада) та була номінована на Оскар.

прехентація фільму "Свобода у вогні" у Львові

Фото: Роман Балук

За словами режисера, за 5 місяців повномасштабної війни йому вдалося зібрати команду з 43 операторів і 9 режисерів монтажу. До знімального процесу долучилися десятки людей, а своїми історіями поділилися понад 100 героїв.Спеціально для української прем’єри було змонтовано режисерську версію, куди увійшли кадри, відзняті на початку 2023 року.

“Цей фільм – це шлях, який я пройшов за останні кілька років. Він був нелегким для мене і для моєї команди, але був необхідним, щоб розповісти про справжню третю світову війну. Я не боюся називати цю війну світовою, адже якби не спротив українських воїнів, вона вже завтра може прийти до будь-якої країни світу. Нам важливо показувати, як Україна сьогодні захищаєдемократичні цінності всього світу. Мені було важливо дати голос українцям, щоб світ почув їхні історії і об’єднався заради допомоги Україні”, – розповів Євгеній Афінієвський після прем’єри.

прехентація фільму "Свобода у вогні" у Львові

Фото: Роман Балук

Прийшли на кінопрем’єру військовослужбовці,волонтери, лікарі, журналісти та представники місцевого самоврядування.

“Фільм занурює у реальність, в якій ми живемо. Буча, Ірпінь, Гостомель, Харків, Київ, Маріуполь. Правдива історія. Реальні зйомки, реальні люди, реальні Герої. Правильні акценти.  Дякую пану Євгену Афінєєвському за гучний голос, який він розносять по світу! На противагу пропаганді має бути правда. Світ має знати правду”, – ділиться враженнями мама звільненого з полону бійця “Азову” Ірина Новосядло.

Вженайближчим часом фільм зможе побачити кожен охочий на стрімінговій платформі Apple TV+.

В УКУ презентували книжку-розмову Блаженнішого Святослава з польським журналістом “Бог не покинув Україну”.

Теги:

Читайте також: