У Львові презентували результати спільних українсько-польських проєктів

logo


У Львові презентували результати спільних українсько-польських проєктів

Новини 26 Червня, 2024 30

реалізованиху межах Програми транскордонного співробітництва

Сьогодні, 26 червня, у Львові відбувся капіталізаційний захід «Прикордоння – наш спільний дім», присвячений завершенню Програми Польща – (Білорусь) – Україна 2014-2020 та представленню проєктів з тематичної цілі «Спадщина».

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської обласної ради.

Захід відбувся у Центрі промоції польської культури,створеному завдяки одному з проєктів.

Для Львівщини програма є найбільшим за кількість отриманих коштів донором. Протягом 2014-2020 років в області реалізували 54 проєкти загальною вартістю близько 50 млн євро. Відтак Львівщина є найбільшим бенефіціаром серед усіх регіонів України.

За цей час на території Львівської області за пріоритетом «Спадщина» впроваджувалось 39 проєктів із загальним бюджетом майже 24 млн євро.

«Спадщина — це зброя. Ворог боїться нашої памʼяті, нашогорозуміння, хто ми є, нашої єдності. Не тільки української єдності, а єдності Європи. Бо спадщина і культура — хоч у різних народів різна, але взаємна повага і розуміння її цінності єднає усіх. Часом навіть різні континенти.

Для українців і поляків в історії та культурі багато того спадку, який ми розуміємо навзаєм, який є близький нашим обом народам, бо нас єднає не тільки спільний кордон, а й багато переплетених сторінок історії.

Вчора Україна офіційно розпочала переговори провступ до ЄС. Це означає, що ми повертаємося до європейської родини. Але також ми вдячні полякам, бо впродовж років у різних галузях, а особливо у впровадженні реформ, ми брали з вас приклад. Ми вдячні вам за партнерство, а також за ту велику допомогу і підтримку, яку ми відчуваємо від початку повномасштабного вторгнення.

Ще раз дякую всім, хто береже і множить наші культурні цінності, хто реставрує і оберігає культурну спадщину», – зазначив під час вітального слова в.о.голови Львівськоїобласної ради Юрій Холод.

Представники інституцій-партнерів представили досягнення своїх проєктів та поділилися досвідом їхньої реалізації. В межах заходу також було організовано ярмарок проєктів-інтерактивний простір та організовано майстер-класи.

За словами організаторів, ця зустріч також стала нагодою для встановлення нових контактів, обміну досвідом та планування майбутніх ініціатив, які сприятимуть подальшому розвитку та інтеграції регіону.

Коментарі

Позначки: Львівська обласна рада, Юрій Холод