У Львові присягнули на вірність Україні майбутні поліцейські

logo


349 курсантів-першокурсників Львівського державного університету внутрішніх справ присягнули сьогодні на вірність українському народові.

Як повідомив «Вголосу» ректор університету Роман Благута, це – 211 юнаків та 138 дівчат з десяти областей України.

Найбільше курсантів зі Львівщини. Але є також з Волині, Закарпаття, Рівненської, Хмельницької, Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської Вінницької та Херсонської областей.

Олександр Шляховський

Очільник поліції Львівської області Олександр Шляховський розповів «Вголосу», що свій шлях в поліції (тоді – міліції) починав у 1999 році сімнадцятилітнім курсантом у Херсонському юридичному інституті МВС України.

«Це була моя мрія з восьмого чи дев’ятого класу – стати міліціонером», – каже він.

Вчився, за його словами, добре. Саме у виші відбулося становлення його як особистості.

«По завершенню першого курсу я вже був зовсім іншою людиною», – говорить Олександр Шляховський.

Хоча, зізнається, що на початках його майбутня спеціальність – слідчий – видавалася дуже романтичною. А вже потім до цього додалися знання, досвід та відчуття відповідальності.

Серед молодих курсантів, які цього року розпочали навчання, є діти, чиї батьки захищали та захищають Україну від ворога в зоні ООС та АТО.

Остапові Деркачу було всього 11 років, коли його тато перебував у Краматорську. Він згадував, як зі старшим братом, якому на той момент виповнилося 15 років, хвилювався за батька. Але тато юнака ніколи не скаржився на службу та не розповідав що там діється.

Остап Деркач

«Ми йому дзвонили. Він дзвонив. Розпитував як ми тут», – розповідає Остап Деркач.

За прикладом батька юнак мав намір стати полісменом або військовим. Рішення прийняв після того, як відвідав День відкритих дверей у  Львівському державному університеті внутрішніх справ.

Тато Лідії Гудзь досі служить у 24 окремій механізованій бригаді імені короля Данила. І ще кілька днів тому разом з товаришами перебував в зоні ООС. Але командування бригади вирішило, що  присяга донечки  – це поважна подія. То ж його відпустили на кілька днів додому.

Лілія Гудзь

«Без тата вдома сумно. Я така щаслива, що він приїхав зараз до нас», – зізналася дівчина.

Хоча, за її словами, вона з татом щодня на телефонному зв’язку.  Водночас він ніколи не скаржиться на службу і переконує, що у нього все добре. Хоча кожного разу, коли з зони ООС приходять тривожні вісті, то вдома стає неспокійно.

«Одного разу з татом довго не було зв’язку. Ми переживали. Але все закінчилося добре», – каже курсантка.

Нагадаємо, як повідомляв «Вголос», сьогодні у Львові вшанували пам’ять загиблих випускників Академії сухопутних військ.  

Всі свіжі новини на нашому
Telegram-каналі Приєднуйся!