У Львові присвятили фотовиставку поетесі Руті Вітер, яка трагічно загинула 10 років тому

logo


До десятої річниці трагічної загибелі поетеси, модельєрки, художниці Рути Вітер у галереї Василя Пилип’юка презентували її фотопортрети. Студію вибрали не випадково, бо у 2002-му, ще за життя Юлії Пігель, що обрала собі псевдо Рута Вітер, там теж була виставка з її фото. Тоді її знимкували понад два десятки знаних фотографів.

Цього разу їх вже майже три десятки, серед них: Володимир Дубас, Орест Цимбала, Семен Роман, Мирослав Пархомик. А також є кілька автопортретів самої поетеси. Окрім того, мама Рути Вітер зібрала всю наукову діяльність доньки. А це реконструкція костюмів Соломії Крушельницької, понад десяток наукових статей та дисертація і видала книгою «Музи розправлені крила». Жінка певна, що людська пам’ять робить її доньку безсмертною.

«Минуло 10 років, а ще Юлю пам’ятають. Телефоную чи у Спілку письменників, чи у видавництво і кажу завжди: «Я мама Рути Вітер…» І її пам’ятають! Це так зворушує. Людина здійснилась, напевно тоді, коли вона зробили більше, як її батьки. Я пишаюся своєю дитиною!», ‒ поділилася думками мама Рути Вітер Ольга Григор.

27-річна дівчина трагічно загинула 14 вересня 2008 року, випавши з вікна багатоповерхівки.