У Львові пройшла акція проти корупції (ФОТО)

logo


Фото: 4studio

image

Перфоманс біля Ратуші у Міжнародний день боротьби з корупцією

9 грудня Львові відбулася акція до Міжнародного дня боротьби з корупцією.

Як передає кореспондент «Четвертої студії»,  біля Львівської ратуші відбувся театралізований перформанс, присвячений проблемі корупції в Україні.

«Ледь не щодня ми чуємо про новий корупційний скандал, до якого причетні українські політики. Винні в незаконному збагаченні залишаються непокараними. А безкарність породжує нові і нові корупційні злочини. Тому до цієї проблеми необхідно привертати увагу. Нам потрібна реальна боротьба проти корупції, а не бурхлива імітація»,- зазначили учасники акції.

Як повідомляє Укрінформ, сьогодні в світі, за ініціативою ООН, відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією.

Щорічно 9 грудня, з ініціативи ООН, відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією. Саме 9-11 грудня 2003 року в мексиканському місті Меріда відбулась політична конференція високого рівня, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції. Україна ратифікувала угоду 18 жовтня 2006 року. Згідно з Конвенцією ООН проти корупції та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999), корупція – це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в цілях третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання. Крім того, до корупційних явищ належить і непотизм (кумівство, сімейність).

Слід зазначити, що жодна з країн, жоден регіон, жодне суспільство не володіють імунітетом від корупції. Щороку, починаючи з 1995, міжнародною організацією Transparency International оприлюднюється Індекс сприйняття корупції. Цей Індекс розраховують на основі 13 досліджень авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів. Згідно цього рейтингу, за минулий рік Україна посіла 126 місце зі 180 країн.

Як зазначають в ООН, корупція найбільше процвітає в часи кризи, і глобальна пандемія COVID-19 не є винятком. Держави світу вжили багато заходів для усунення надзвичайної ситуації в сфері охорони здоров’я і запобіганню глобального економічного колапсу. Були мобілізовані мільярди коштів на закупівлю медичного обладнання та забезпечення економічної безпеки громадян і підприємств, що опинилися в скрутному становищі. Разом з тим, необхідні термінові заходи реагування призвели до того, що деякі держави стали вести контроль за дотриманням правил торгівлі, здійснювати нагляд і звітність аби досягти швидких результатів, створивши, тим самим, значні можливості для корупції.

Тема Міжнародного дня боротьби з корупцією-2020 «Відновлювати із сумлінністю» підкреслює, що тільки шляхом прийняття ефективних заходів щодо зменшення корупції, стане можливим відновлення після пандемії COVID-19.

Коментарі

Позначки: корупція, перфоманс, політики