У Львові пропонують створити незалежний орган контролю за перевізниками

logo


Днями на сайті Єдиної системи місцевих петицій львів’янка Іванна Буждиганчук зареєструвала пропозицію до Львівської міськради щодо створення окремого, незалежного органу, який би контролював якість перевезень у місті.

Як йдеться у тексті петиції, новий орган контролю складатиметься з трьох підрозділів, – передає 032.ua.

За словами авторки пропозиції, підрозділи контролюючого органу стосуватимуться: 1) контролю за чистотою салону, зовнішнім виглядом та технічним станом автобусів, і при поганій якості – не випускатиме їх на маршрут; 2) контролю за графіком та кількістю машин на маршруті, якості їх зберігання; 3) накладення штрафів за невиїзд автобусів на маршруті, утримання їх у неналежному стані, якщо автобус курсує не за графіком та якщо пасажир має вагомі скарги на водія (не зупинився на зупинці, переповнений, водій розмовляє по телефону за кермом тощо).

Читайте також: Парк “700-річчя Львова”: очікування – реальність, – ФОТО

“При конкурсі перевізників надавати ці критерії для ознайомлення та оформлення всіх юридичних нюансів.Перевізник зобов’язаний попередньо надати інформацію про кількість рухомого складу для розрахунку графіків та маршрутів.Також заборонити перевізникам зменшувати кількість автобусів на вихідні та святкові дні (за винятком великих свят) або штрафувати за це.Всі штрафи йтимуть в міський бюджет”, – резюмувала Іванна Буждиганчук.

Додамо, що у січні 2018 року львів’яни активно підтримали іншу електронну петицію про повну відмову від маршруток та перехід на електротранспорт і зручні автобуси. А вже у березні на сесії Львівської міськради депутати за неї також проголосували, і згідно з ухвалою, виконавчий орган ЛМР має підготувати дорожню карту щодо вирішення питань, порушених в електронній петиції. Разом із тим, як дізнався кореспондент сайту 032.ua, на повну відмову від маршруток у Львові потрібно щонайменше два роки та багато коштів. 

Нагадаємо, що для того, аби петицію опрацювали у Львівській міській раді, вона повинна набрати 500 і більше підписів львів’ян за 60 днів з моменту публікації. Станом на 1 жовтня, за цю петицію проголосувало 28 людей.