У Львові просять врятувати давні мури під фонтаном “Кульбаба”

logo


Від 8 липня у Львові збирають підписи під електронною петицією щодо порятунку мурів давнього міста, які виявили під фонтаном “Кульбаба”.

Як повідомляє кореспондент сайту 032.ua, відповідну петицію зареєстрував Михайло Масюк.

За словами автора петиції, йдеться про мури давнього Львова, які виявили під час реконструкції фонтану “Кульбаба” на площі Галицькій, а саме: фундаменти храму Воздвиження Чесного Хреста, який датують 1530-м роком і який був розташований біля Галицької брами.

“У цивілізованих країнах, при виявленні таких пам’яток, їх зберігають, накриваючи зверху прозорим міцним шклом. У випадку будівництва нового фонтану нововиялену пам’ятку заллють бетоном”, – зауважив Михайло Масюк.

Станом на нині, петиція зібрала 4 голоси. Усього необхідно зібрати 500 підписів за 60 діб, тоді петицію розглянуть у Львівській міськраді.

Читайте також: Як нова поліція змінила Львів за останні чотири роки: згадуємо ключові моменти

Нагадаємо, львів’яни скаржились на занедбаний вигляд фонтану “Кульбаба” ще з 2016 року, а в червні цього року розпочали його реконструцію. За попередніми підрахунками, ремонтуватимуть фонтан орієнтовно 5 місяців, вартість робіт оцінюють на 3,5 млн грн. Втім, як тільки стартував ремонт, львів’яни в соцмережах виступили за збереження скульптури “Кульбаба” як унікального мистецького об’єкту.

У ГО “Urbanideas”, яка розробляла концепцію реконструкції площі Галицької, пояснили, що деякі елементи фонтану неможливо зберегти, але саму “квітку” встановлять на місце. Окрім цього, активісти зазначили, що “Кульбаба” – радянська скульптура, яку встановили на місці Світезянки.

Через два тижні після початку робіт та знесення фонтану, при розкопках на цьому місці виявили мури давнього храму. Археологи припустили, що на цьому місці був костел Воздвиження Чесного Хреста, який розібрали наприкінці XVIII ст. разом з міськими укріпленнями.

Читайте також: Озеро на Панча: як мешканці Львова змінюють простір довкола себе