У Львові простились із загиблим в ДАП десантником-«кіборгом»

logo


У Львові простились зі старшим сержантом окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ Олександром Бондарем, який загинув під час боїв за Донецький аеропорт у 2015 році.

Церемонія прощання відбулася на території військової частини. Під час ритуалу, який відбувся з дотриманням усіх воїнських почестей, були присутні командування та особовий склад бригади, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, члени родини загиблого та бойові побратими, які проходили службу разом з ним.

Відомо, що воїн-десантник загинув у січні 2015 року, виконуючи бойове завдання під час захисту Донецького аеропорту. Старший сержант Олександр Бондар народився 2 вересня 1968 року у Львові. До Збройних Сил України був призваний за частковою мобілізацією в середині серпня 2014 року. В серпні-листопаді проходив вишкіл на полігоні, а 8 листопада 2014 року в складі підрозділу відбув до району бойових дій. З 5 січня 2015 року захищав Донецький аеропорт. Востаннє виходив на зв’язок 20 січня 2015 року. За свідченнями побратимів, того дня Олександр пішов розвідати, чи є можливість вибратися з термінала. Був у кінці 1-го «рукава» — біля розбитих автомобілів КамАЗ, після чого — зник.

У Центрі звільнення полонених була оприлюднена інформація, що командир частини у лютому 2015-го повідомляв, ніби Олександр Бондар перебуває у полоні, однак у списках полонених він не значився.

12 травня 2015 року фрагменти тіла загиблого були забрані з Калінінського моргу Донецька. Разом з фрагментами тіла, між іншим, був ремінь-портупея, на звороті якого був напис «Бондарь». До тіла у донецькому морзі була прикріплена записка «неизвестный мужчина (фрагмент), аэропорт». Вважався зниклим безвісти.

Був похований у Дніпрі як невідомий на Краснопільському кладовищі. Його рідні тривалий час не визнавали чоловіка загиблим, вважали, що той перебуває у полоні. Надалі фрагменти тіла загиблого були ідентифіковані за експертизою ДНК.

Указом Президента України від 12 квітня 2020 року за «особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України» нагороджений орденом За мужність III ступеня (посмертно).

Мужнього захисника України поховають на Алеї Героїв Личаківського кладовища у Львові.

Фото та відео автора