У Львові реставрують середньовічну ікону «Апостоли» майстра Дмитрія

logo


МІСТО

У 2023 році пам’ятку іконопису експонуватимуть уперше

Усі фото: Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького. На фото “Апостоли” майстра Дмитрія, 1560-ті рр. м. Долина.

У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького триває підготовка до майбутньої виставки ікон із колекції установи «Воскресіння», яку планують відкрити у 2023-му році. Зараз команда музею на фейсбук-сторінці показує окремі пам’ятки, які після завершення реставрації потраплять в експозицію.

Днями у музеї розповіли про ікону «Апостоли» (1560-ті роки) майстра Дмитрія. Цей автор відомий за датованою підписною іконою «Спас Пантократор» (1565) – чільною пам’яткою в експозиції НМЛ і знаковою в історії українського мистецтва загалом, зазначають у музеї.

«Апостоли», що понад століття перебувають у запасниках музею, на виставці будуть експонувати вперше. Пам’ятку іконопису привезли з церкви в місті Долина під час експедиції Іларіона Свєнціцького в 1912 році.

Над реставрацією, яка виявилася складнішою, ніж очікували, працює Тарас Павлик. На частині розкритої малярської поверхні по-новому зазвучав колорит, посилений золотом тла та обрамлень. Пам’ятка вражає віртуозністю рисунку; обличчя апостолів набули експресивності, увиразнився характер кожного персонажа. До того ж завдяки реставрації з’явилася змога відчитати імена дотепер не ідентифікованих апостолів, написані на чорних табличках, – розповідають у музеї.

Апостол Симон

Апостол Яків (?)

Євангелист Марко

Додамо, раніше у музеї  розповідали про:

Нагадаємо, Galnet також розповідав про реставрацію середньовічної ікони «Страшний суд». Її також планують показати глядачам у межах виставки «Воскресіння». Висота цієї ікони сягає 245 сантиметрів, а ширина – 194! Детальніше про неї читайте ТУТ.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.