У Львові Російський культурний центр програв апеляцію у справі про виселення

logo


15 березня, 2017 – 21:05

Про відповідне рішення, котре 9 березня ухвалив Львівський апеляційний господарський суд, повідомила прес-служба Львівської обласної ради. Нагадаємо, що будівлю колишнього кінотеатру ім. Короленка обласна рада надала в оренду Російському культурному центру у Львові 1990 року.  Власне Центр розпочав функціонувати 1996-го.

25 жовтня 2016 року на сесії Львівської обласної ради депутати прийняли рішення про виселення ЛМГО «Російське товариство імені Пушкіна» з комунального приміщення на вулиці Короленка, 1а. «Це приміщення повернуть до власності комунальної установи «Нерухомість і майно», полагодять і після цього здадуть в оренду організаціям, що здійснюють діяльність, пов’язану з  АТО», – йдеться у документі. Текст рішення депутатам запропонувала тимчасова контрольна комісія, яка від січня 2016-го опрацьовувала це питання.

Також в обласній раді ішлося про те, що буде проведений конкурс на нового орендаря будівлі на вул. Короленка 1а. Приміщення у центрі міста планують передати одній із громадських організацій, щоби створити культурний центр для ветеранів АТО, центр реабілітаційної та юридичної допомоги або ж музей.

Поки тривали судові тяжби, представники львівської російської спільноти звернулися до Президента України з проханням захистити від сваволі депутатів і чиновників. «Однак тут, радше, відіграє роль господарське питання», – пояснюють в обласній раді. 1999 року Російському центру встановили символічну плату за оренду –  5 гривень на місяць. Саме відсутність адекватної плати за оренду приміщення в центрі міста і спричинила найперші зауваження тимчасової контрольної комісії Львівської облради. Також депутатів обурило те, що за будівлею (ззовні і зсередини) належним чином упродовж двадцяти років не доглядали.

З огляду на ці та інші питання, 7 грудня 2016 року Господарський суд Львівської області зобов’язав Російський культурний центр звільнити приміщення на вул. Короленка, 1а. «Російське товариство імені Пушкіна» подало апеляцію на це рішення і програло її.

«Наступний крок – до роботи приступить виконавча служба», – говорить заступник голови ЛОР Володимир Гірняк.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів