У Львові розпочали демонтаж центральних фігур Монументу Слави

logo


image

У Львові впродовж тижня демонтують елементи Монументу Слави, а саме фігури радянського воїна і “Батьківщини-Матері”. 22 липня підрядник розпочинає підготовчі роботи. Далі фігури перевезуть у Музей “Територія терору”.

Після цього – через конкурс вирішуватимуть, як облаштувати це місце. Архітектурний конкурс на облаштування площі оголосять восени.

“У нас пройшов тендер щодо перенесення барельєфів і скульптур. Загальна вартість становить близько 300 тисяч гривень”, — каже голова Галицької райадміністрації Андрій Зозуля.

Паралельно буде оголошено архітектурний конкурс для облаштування простору на місці монумента, розповідає головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

“Маємо таку візію, це з одної сторони велоструктура, з іншої сторони — можливість в майбутньому облаштувати тут станцію канатною дорогою, щоби через долину вулицю Вітовського сполучити з львівською Цитаделлю. Так само ідея підземного паркінгу, який варто тут передбачити, плануючи масштабну реконструкцію. Найголовніше —влаштувати тут безбар’єрний простір”, — каже Антон Коломєйцев.

Нагадаємо, усі горельєфи, які демонтували із Монументу слави уже перенесли до музею “Територія терору” . Там вони стали частиною експозиції.

Монумент Бойової Слави Збройних сил Радянського Союзу розташований між двома парками на вулиці Стрийська. Він відкритий у травні 1970 року і складався із трьох частин – 30-тиметрова стела, прямокутна стела та скульптурна композиція.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону