У Львові розпочався Фестиваль Льодових Скульптур, – ФОТО

logo


11 січня на площі перед Львівською Оперою стартував щорічний конкурс на найкращу скульптуру з льоду.

Відомі львівські митці творять шедеври з брил льоду, натхненні львівським бароко і творчістю Майстра Пінзеля, – передає кореспондент сайту 032.ua.

Усі охочі можуть абсолютно безкоштовно спостерігати за роботою скульпторів просто неба, біля головної ялинки Львова, та дізнатися переможця конкурсу уже завтра, 12 грудня ввечері.

Львівська скульпторка та координаторка події Дарія Альошкіна щороку бере участь у конкурсі льодових скульптур. Як розповіла мисткиня у коментарі для 032.ua, цьогоріч вона творить з льоду птаха, натхенна творами Пінзеля.

Читайте також: Як атмосферно відсвяткувати Старий Новий рік у Львові і витратити не більше 150 гривень

“Творчість Пінзеля викликає, насамперед, сильні відчуття, адже у нього дуже емоційні скульптури, на яких присутній рух. Для Пінзеля характерна “гра”  драперіями (завіса з тканини зібраної у складки – ред.). Тому я “закрутила” свого птаха у вигляді спіралі. Оскільки птах – це символ душі, хотілось би присвятити свою роботу Борису Возницькому, який зробив багато для Львова та української культури, зокрема, зберігши скульптури Пінзеля”, – пояснила Дарія Альошкіна.

На конкурсі панує дружня атмосфера та немає конкуренції, адже учасники зацікавлені в тому, щоб кожна робота була довершеною та милувала око львів’ян. І переможцями заходу скульптори стають по черзі.

Погода також сприяє проведенню конкурсу: якщо стовпчики термометрів показуть мінусову температуру, це – радість для скульпторів, адже їхні твори протримаються довше і не розтануть. Погодні умови впливають і на складність техніки та композицію, чим холодніше, тим більш витонченою буе скульптура.