У Львові розпочався фестиваль «Вечори французького кіно»

logo
66625_u_lvovi_rozpochavsja_festival_vechori_fra.jpeg


У Львові 23 лютого стартував щорічний фестиваль найгучніших французьких кінопрем’єр. Колекцію нових французьких фільмів глядачам представляють компанія «Артхаус Трафік» та Французький Інститут в Україні. У 2017 році «Вечори французького кіно» відбудуться уже вдванадцяте.

У програмі – фільми, що брали участь у минулорічному Каннському кінофестивалі та номінанти на цьогорічний «Оскар».

Окрім Львова фестиваль пройде у Києві, Харкові, Одесі, Вінниці, Дніпрі, Львові, Луцьку, Чернівцях, Маріуполі та Запоріжжі. У Львові фестиваль відбудеться у «Планеті кіно».

Програма фестивалю

Ілюзія кохання

23лютого. Mal de pierres. Режисер: Ніколь Гарсія. У ролях: Маріон Котіяр, Луї Гаррель

Події фільму Ніколь Гарсія «Ілюзія кохання» розгортаються на півдні Франції відразу після Другої світової війни. Габріель (Маріон Котійяр) живе мріями про любов і викликає у багатьох здивування своїм небажанням створити сім’ю. Щоб захистити свою дочку від нерозумної поведінки, батьки видають її заміж за Жозе (Алекс Брендемюль). Не щаслива в шлюбі, слабка і хвороблива Габріель вирушає на курорт, щоб поправити здоров’я. Там вона закохується в ветерана війни Андре (Луї Гаррель).

Фільм на перший погляд видається звичайною мелодрамою, проте містить у собі тонку гру реальності та уяви, бажаного та дійсного. Фільм-перевертень відкриває глядачам свої таємниці лише у самому фіналі.

Червона черепаха

24 лютого. La tortue rouge. Режисер: Мiхаель Дюдок де Вiт

Ця дивовижна анімаційна картина отримала відзнаку «Особливого погляду» Каннського кінофестивалю, а також номінована на «Оскар».

Історія людини, яка після корабетрощi опинилась на тропічному острові

Вічність

25 лютого. Éternité. Режисер: Чань Ань Хунг. У ролях: Одрі Тоту, Береніс Бежо, Мелані Лоран

Три покоління жінок. Протягом 100 років вони намагаються зберегти і примножити любов.

Дуже дивний фільм, що обходиться майже без слів. Його плин є повільним, кадри вишуканими, а сюжет – майже відсутній. Проте він зачаровує своєю медитативною красою.

Комiвояжер

26 лютого. Le client. Режисер: Асгар Фархадi. У ролях: Шахаб Хоссейнi, Таране Алiдостi

Один із найкращих фільмів минулорічного Каннського кінофестивалю та номінант на «Оскар».

Через небезпечні роботи у сусідній будівлі молода пара акторів змушена переїхати до нової квартири у центрі Тегерана. Там невідомий нападає на дружину, чоловік розпочинає власне розслідування. І в одній сімейній драмі, як у краплині води, відбивається уся ситуація в країні, в суспільстві тощо. За не надто вигадливою сюжетною лінією в обох картинах постають нашарування культур та сенсів.

Фільм є копродукцією Франції та Ірана, саме тому картина представлена на Вечорах французького кіно»

Чудові дні в Аранхуесі

27 лютого. Les beaux jours d’Aranjuez. Режисер: Вім Вендерс. У ролях: Реда Катеб, Софі Семен, Нік Кейв

Чудовий літній день. Садова тераса з видом на Париж. Під дерев двоє ведуть відверту бесіду, ділячись спогадами. Але у цього довірливої розмови є свідок. Це письменник, який спостерігає за парою. Він пише книгу, чи то підслуховуючи героїв, то уявляючи їх…


А поділитися?