У Львові стартує виставка скульптур Пінзеля для незрячих

logo


image

У львівському музеї Іоана Георгія Пінзеля відкриється тактильна виставка для незрячих та слабозорих людей. Відвідувачі зможуть ознайомитись з 3-D версіями скульптур Пінзеля із Львівської національної галереї мистецтв ім. Возницького та Національного музею у Львові ім. Шептицького.

«В межах проекту “Пінзель. Тактильна експозиція” триває робота над створенням точних копій 8-ми скульптур створених Майстром Пінзелем в 50-х роках XVIII століття, з експозицій Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького та Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького.  Скульптури, створені шляхом фотополімерного 3D друку доповнені супровідними матеріалами та анотаціями шрифтом брайля, а також, екскурсіями, розробленими для незрячих та слабозорих відвідувачів музею», – зазначили автори проекту  Pinsel.AR.

Раніше у Києві для незрячих встановили 3D-моделі зменшених історичних пам’яток, а у зоопарку з’явились таблички зі шрифтом Брайля. Також у столиці з’явився перший маршрут для людей з вадами зору. Його викладено спеціальною тактильною плиткою.