У Львові стартував чемпіонат України з дзюдо серед атлетів до 16 років

logo


У Львові стартував чемпіонат України з дзюдо серед юнаків та дівчат до 16 років. На титули претендують представники майже усіх областей України. А це 400 атлетів.

Перед сутичками спортсмени проходять ретельну перевірку, де комісія визначає, чи відповідає кімоно усім вимогам. Уляна Авдєєнко, яка перевіряє форму, розповідає: «Рукави мають бути до кісточки. Пояс туго зав’язаний».

Для багатьох – це дебютні старти на національній арені. І шанс зарекомендувати себе перед коучами, зробити перший крок у напрямку збірної. «Читати суперника», прораховувати ходи наперед – обов’язкові умови. Учасник змагань Сергій Кім каже: «Мій суперник був у правосторонній стійці, тому я «відключав» праву руку, щоб він не зробив свій коронний прийом. І завершив зустріч у партері».

Важливе значення має і підтримка колег. Максим Гуторов із Вишневого на Київщині розповідає: зі своїм опонентом раніше не зустрічався. Але знайти його слабкі місця допомогли одноклубники. Дзюдоїст зазначає: «Суперник стояв спиною, я зробив крок, він упав. Я сам того не очікував».

Організатор змагань, наставник молодіжної збірної України Сергій Дребот днями повернувся із підопічними з Кубка Європи U-18. Розповідає: «Ми завоювали «золото» і три бронзові медалі. Наша збірна зайняла 7-ме загальнокомандне місце. Загалом це є хороший результат. Тому що ми націлюємося на чемпіонат Європи, який відбудеться у Варшаві. Тобто зараз триває підготовка. Ми дивимось, наскільки наші спортсмени в хорошій формі, в хороший кондиції».

Національна першість триватиме до суботи, 13 квітня. А вже за місяць наше місто прийме міжнародний турнір із дзюдо «Lion cup».