У Львові стартував проект із працетерапії для людей з ментальними порушеннями

logo


У Львові протягом семи місяців діятиме проект «Соціальна майстерня для осіб з обмеженими можливостями», під час якого люди з ментальними порушеннями братимуть участь і різних майстер-класах та працетерапії. З ними займатимуться студенти, що навчаються на соціальних спеціальностях.

Проект створили у Благодійному фонді «Карітас — Львів УГКЦ», а фінансову підтримку надали в управлінні соціального захисту Львівської міської ради. Загальний бюджет проекту «Соціальна майстерня для осіб з обмеженими можливостями» — майже 160 тис грн.

«Цей проект — надзвичайно потрібен, адже завдяки йому 23 неповносправних молодих людей віком від 18 до 47 років, які є мешканцями Львова та області, отримали надійний притулок, у якому вони активно проводять час, отримують допомогу спеціалістів-педагогів та мають можливість соціальної адаптації і психологічного покращення свого стану. Причому допомогу людям з особливими потребами автори проекту реалізовують у дуже цікавий спосіб: через щоденну активну їх участь у працетерапії, майстер-класах та арт-терапії», – розповів начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

За його словами, проект корисний і для родичів та опікунів людей з ментальними порушеннями, адже вони отримали вільний час від постійної опіки, який використовують, як для відпочинку так і для пошуку часткового працевлаштування.

«А ще завдяки проекту молоді практиканти із вищих навчальних закладів Львова зі спеціальностей, орієнтовних на соціальну роботу, мають можливість активної навчальної практики», – додав Ігор Кобрин.

Загалом проект діятиме упродовж семи місяців. За цей час заплановано провести 2 410 годин працетерапії, 56 годин майстер-класів та 56 годин арт-терапії. Заняття з працетерапії відбуваються кожного дня у Центрі дозвілля та соціальної реабілітації для молодих людей з особливими потребами (пл. св. Юра 5/30). Під час занять молодь займається виготовленням паперових листівок, а ще намиста та вишивки з бісеру. Усі ці вироби можна буде оглянути і, навіть, придбати на виставці-ярмарку, яка відбудеться у вересні у храмі Пресвятої Євхаристії. Майстер-класи, під час яких молодь здобуває нові навички та знання, відбуваються щопонеділка, арт-терапія — щочетверга.

У рамках проекту також запланований літній відпочинок для учасників. Зокрема, наприкінці липня 23 осіб з інвалідністю побувають на відпочинку у с. Ямна-Яремче, що на Івано-Франківщині.