У Львові створили гурток мисливствознавства для дітей. Зоозахисниця — проти

logo


У Львівському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді запрацює гурток мисливствознавства для дітей віком від 12 до 17 років. Зоозахисниця Андріана Байло вважає, що це може негативно впливати на психіку дітей.

Адріана Байло розповідає, що знайшла програму гуртка з мисливствознавства для школярів в інтернеті. У програмі, зокрема, передбачені теоретичні та практичні заняття із мисливського собаківництва та основи дресирування мисливських собак. Це, за словами жінки, пропаганда мисливства. Вона заборонена в системі освіти і суперечить закону “Про захист тварин від жорстокого поводження”.

У Львові створили гурток мисливствознавства для дітей. Зоозахисниця — протиСуспільне Львів

Зоозахисниця Андріана Байло

“Також у програмі пише, що діти здобудуть навички роблення опудало птаха. Чи вони можуть гарантувати про наслідки? Дитяча психіка ще не сформована і коли вони прийдуть після таких навчань додому ніхто не застрахований, що вони не почнуть це робити на птахах, на котах чи на собаках”, — каже зоозахисниця Андріана Байло.

Гурток буде на базі Львівського обласного еколого-натуралістиного центру творчості учнівської молоді. Програму розробило керівництво Центру разом із викладачем Національного лісотехнічного університету Іваном Делеганом. Ось що він каже про ситуацію:

“Вони роздули з мухи слона. Це все з “пустого” в “порожнє”. Власне в програмі не передбачено якоїсь практичної дільності з виготовлення чи по дресирування собак. У програмі передбачено навчання, тобто дітям мають пояснити, які є собаки мисливські”.

Заступниця керівника Львівського еколого-натуралістичного центру творчості учнівської молоді Марія Кошіль каже, що цим гуртком намагалися навчити поведінки дітей з тваринами:

“Ми хотіли навчити дітей культури поведінки у лісі. Тобто як вони маю спілкуватися з тваринами. Тут абсолютно не йшлося про те, що вони мають когось вбити”.

Та в програмі вказано, що діти мають ознайомитися із видами мисливської зброї, відвідати тир для стрільби та набути досвід із створення опудал та дресирування собак. Психологиня Ольга Швед каже, це може негативно вплинути на дітей:

“Створення опудал з вбитих тварин для дитини неприпустимо. Так само як розробка тварини, нутрощі. Адже це ще не сформована психіка. І ми не маємо однозначного дослідження, яке б показало що це іде на користь дитині”.

Програму затвердив керівник Департаменту освіти та науки Львівської облдержадміністрації Олег Паска. Він каже, тут слід розрізняти мисливство та мисливствознавство.

“Коли ви, наприклад, приходите в ліс, в той час відбувається полювання. Ви бачите, наприклад, якісь знаки стоять. Ви розумієте, що ви повинні відійти звідти на пристойну відстань. Тому що якщо ви не знаєте тих правил, ви можете стати, є різні випадки, на жаль”, — каже Олег Паска.

Олег Паска додав, що готовий до діалогу із зоозахисниками, програму гуртка обіцяють відкоригувати.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону