У Львові створили сайт відреставрованих об’єктів історичної спадщини

logo


image

У п’ятницю, 16 жовтня, презентували онлайн проект «Прогулянка оновленим Львовом». На сайті проекту розміщені об’єкти, які були відреставровані та оновлені у місті в останні роки.

«Останні кілька років ми маємо дуже активну працю над програмами співфінансування реставрації різних елементів: брам, вікон, балконів. Усе більше львів’ян долучається до цієї програми. Портал, який ми нині презентуємо, дає можливість побачити зміни, які відбулися: як це виглядало до і як виглядає після відновлення. Тут є карта, де цей об’єкт розташований», – розповів заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

За його словами, основна мета проекту, ще більше мотивувати львів’ян до того, щоби вони долучалися до програм збереження історичної спадщини. Портал матиме три розділи:

Сквери, де наразі зібрано 18 громадських просторів;
Фасади, у якому вже є 32 будівлі. У цьому підрозділі відображені будівлі, де вже проведені реставраційні роботи. Зображення зроблені згори, їх можна збільшувати, а самі будівлі наближати та віддаляти.
Брами, де на карту Львова нанесені позначки з відреставрованими об’єктами. Клацнувши на позначку, можна побачити фото до та після реставрації брами.

У цих підрозділах відображені будівлі, де вже проведені реставраційні роботи. Зображення зроблені згори, зображення можна збільшувати, а самі будівлі наближати та віддаляти.

«На початку осені з’явилася ідея створити ресурс, на якому можна буде побачити всі відреставровані об’єкти, наприклад, брами, як вони виглядають після реставрації, відновлені балкони, фасади, сакральні споруди, а також облаштовані громадські простори», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

За його словами, ресурс буде цікавий як для мешканців, та і для туристів. Адже інколи через вузькі вулиці, зелені насадження важко побачити будівлю зі всіх ракурсів.

Над проектом працювали Бюро спадщини, управління охорони історичного середовища та компанія Skeiron. Бюро спадщини – координаційно-інформаційний центр з популяризації, збереження і відновлення спадщини Львова. Управління охорони історичного середовища здійснює контроль за охороною та використанням об’єктів культурної спадщини у Львові. Компанія Skeiron, яка займається оцифруванням об’єктів культурної спадщини для потреб збереження, реконструкції та реставрації.

Надалі творці ще планують додавати більше інформації про об’єкти. Проект доступний за посиланням, а також на сайті Львівської міської ради, у розділі проекти Бюро спадщини та компанії Skeiron.