У Львові троє невинних громадян просиділи шість років в ізоляторі

logo
54192_u_lvovi_troe_nevinnih_gromadjan_prosidili.jpeg


Трьох громадян, яких раніше звинуватили у вбивстві, після шести років перебування у слідчому ізоляторі виправдали у суді. Про це сьогодні, 11 січня, під час прес-конференції розповіли представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області, передає кореспондент Львівського порталу.

127804

У липні 2010 року Галицьким районним судом Львова було порушено кримінальну справу проти трьох осіб за вбивство жінки. Двох чоловіків та одну жінку було поміщено у Львівський слідчий ізолятор, де вони утримувалися до грудня 2016 року.  Проте у 2014 році Регіональним Центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області вищезазначиним обвинуваченим особам було надано захисників. Яким в ході судового слідства вдалось довести відсутність будь-яких доказів, котрі вказують на винність їх підзахисних.

За словами адвоката одного з обвинувачених Ростислава Доль, для  того, аби звільнити громадян з-під варти адвокатам знадобилося майже 40 судових засідань. Однак після шести років перебування в ізоляторі суд скасував запобіжний захід та звільнив громадян з-під варти в залі суду.

«Судові засідання в даній справі тривали майже півтора року. Люди були арештовані ще у 2010 році, тому до останнього дня нам не було відомо, чим все закінчиться. Наших підзахисних звинувачували в тому , що вони втрьох вбили іншу людину і при цьому застосовували особливо жорстокі методи. Однак вказані обставини не були доведені в суді. Тому ми розуміли, що нам потрібно йти до кінця, щоб звільнити наших підзахисних. На мою думку, великою є заслуга суду, адже що вони дали об’єктивну оцінку тим доказам, які фактично були у справі»,- розповів він.

Як розповідає один з підозрюваних  пан Андрій, шість років років просидіти в ізоляторі було надзвичайно важко.

« В СІЗО було дуже важко. Якщо комусь з нас ставало погано, то фельдшера доводилося чекати кілька днів. Стосовно їди, то це теж болюча тема, адже їсти те, що нам давали було неможливо. Тому ми їли те, що нам передавали батьки»,- розказав він.

Фото: DT.UA


А поділитися?