У Львові турки виготовлятимуть протези

logo


Турецький центр протезування Teknik Ortopedi має намір виробляти протези у Львові

Сьогодні до львівської мерії завітали почесний консул України у місті Ізмір Угур Семіх Акдемір та керівник ортезно-протезного реабілітаційного центру «Teknik Ortopedi» Умутджан Юнлю. Саме цей центр у турецькому Ізмірі уже 60 років виготовляє і встановлює різні протези. На зустрічі з міським головою Львова Андрієм Садовимобговорили можливість спільного виробництва протезів саме у Львові.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

Спершу Андрій Садовий розповів і на прикладах показав, як у Львові функціонує екосистема НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN), де від початку повномасштабного вторгнення росіян вже пролікували понад 18 тисяч поранених українців. Це весь комплекс допомоги: лікування, різні види реабілітації та протезування,мистецтво, спорт, соціальне житло тощо.

«Ми дуже вдячні, що у такий важкий час ви нас прийняли, і дуже пишаємося цим. Також з нами приїхали наші партнери і друзі, які в Ізмірі вже 60 років займаються протезуванням. Думаю, така співпраця буде мати добрі результати», – зауважив почесний консул України у місті Ізмір Угур Семіх Акдемір.

Власник ортезно-протезного підприємства та реабілітаційного центру «Teknik Ortopedi» Умутджан Юнлю розповів про виробництво протезів та новації, які їмуже вдалося запровадити і розробки яких ще тривають. Та зауважив, що вражений тією роботу, яку вдалося організувати у Львові під час війни.

«Таких проєктів, як у вас, напевно, немає в усьому світі. Ми завжди допомагали на територіях, де були військові дії. Ми маємо власне виробництво, встановлюємо різні протези і також виготовляємо протезні запчастини. Зараз в Америці разом із професором розробляємо біонічну руку. Також у нашій особистій розробці є протез стопи, що буде з’єднаний ізколіном», – розповів Умутджан Юнлю.

Відтак обговорили можливість відкрити у Львові спільне виробництво протезів, а також обмінятися досвідом міжфахівцями-протезистами.

«Ми максимально зацікавлені у співпраці з міжнародними партнерами. Дякую за вашу місію і вашу підтримку для України. Важливо, щоб наші фахівці подивилися, як це все організовано у вас. І я би хотів, щоб ми, в кінцевому результаті, вийшли на львівський протез, бо маючи виробництво тут – буде можливість мати хорошу і чесну ціну», – зауважив мер Львова Андрій Садовий.

Також сьогодні гості відвідають і на власні очі побачать, як працює Національний центрреабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN), а також індустріальні парки, які є на території Львівської громади.

Довідка

Місто Ізмір – третє за кількістю населення місто Туреччини і другий за величиною порт країни після Стамбула. Розташоване на березі Ізмірської затоки Егейського моря. Важливий торговельний та туристичний центр, місце розташування середземноморської штаб-квартири НАТО.

Муніципалітет Ізміра залучає молодь до механізмів прийняття рішень і підтримує її в усіх сферах. У фіналі на звання Молодіжної столиці Європи 2025 разом ізЛьвовом також було місто Ізмір. Команда Молодвіжу мала візит до Ізміру у вересні 2023 року з метою обміну досвідом. Також обмінялись контактами Львівська національна академія мистецтв та факультет мистецтва та дизайну Докуз Ейлюль Унівеситету міста Ізмір.

Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від російської агресії, отримують комплексну фахову медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і протезування.Постраждалим не лише встановлюють протези – тут їх виготовляють. Також поранені отримують фізичну, психологічну і психосоціальну реабілітацію та відновлення у супроводі фахівців. Всю допомогу пацієнтам надають безкоштовно. Центр відкрили у квітні 2023 року.

Центр протезування та ортезування міжнародного рівня, площею 1000 квадратів, відкрили 10 травня 2024 року на базі центру НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) за підтримки уряду Німеччини. Тут в рік зможуть виготовляти 1200 протезів, навчати майбутніхпротезистів та проводити дослідження й розробки.

Коментарі

Позначки: Москаленко, протези, Садовий, Стамбул,Туреччина