У Львові у храмі священникам видали рекомендації після скандалу зі зйомкою кліпу Жадана і Соловій

logo


Раніше Греко-католицька церква засудила роботу через пропаганду антихристиянських цінностей

Після недавнього скандалу довкола зйомок співачкою Христиною Соловій та музикантом Сергієм Жаданом свого відеокліпу у храмі Святого Андрія у Львові, адміністраторам храмів Львівської архиєпархії УГКЦ видали спеціальні поради про те, як їм діяти у випадку, якщо в них попросять дозволу на зйомки у храмі. Автором цих рекомендацій став керівник пресслужби
архиєпархії, отець Михайло Квасюк.

Отож, перш ніж дозволяти роботу знімальної групи в храмі, священникам слід:1. Дізнатися ціль відеозйомок.

2. Отримати для ознайомлення “дуже детальний” сценарій сторони, яка зніматиме. У ньому повинні фігурувати християнські ідеї. Інакше сенс знімати щось у храмі, що суперечить вірі християн.

3. Укласти договір, в якому повинні бути прописані правила відеозйомок у храмі. При порушенні передбачити адміністративне стягнення і публічне
вибачення. Або ж ― видалення контенту, який суперечить договору!

4. Обов’язковою є присутність священника, який бачить, де проходять відеозйомки і що саме відбувається. Зі сторони храму повинні бути прописані чіткі правила поведінки і місця де можна знімати.

Нагадаємо, що два дні тому, 20 жовтня 2023 року, Греко-католицька церква засудила кліп Жадана та Соловій через пропаганду антихристиянських цінностей, знятих у львівському храмі св. Андрія.

ІА “Вголос”: НОВИНИ